У Гаврилівці охочі переглянули фільм про владику Миколая Сімкайла

10 червня, в день свята Пресвятої Євхаристії, з благословення місцевого пароха о.Романа Григораша та за сприяння Молодіжної спільноти Божої любові в приміщенні бібліотеки с.Гаврилівка відбувся перегляд фільму про світоча Христової Церкви незламного воїна Христового єпископа Коломийсько-Чернівецької єпархії владику Миколая Сімкайла.

Розпочався захід з благословенням о.Романа, а відтак голова молодіжної спільноти “Агапе” семінарист Івано-Франківської Духовної Семінарії брат Іван Молитовник розповів парафіянам біографію владики Миколая, його життєвий тернистий шлях, сповнений важкими труднощами та переслідуваннями.

“Владика прикладом свого життя зробив усе, щоб ми тепер могли вільно ходити до церкви, молитися і плекати віру в Бога, передану від батьків, творячи  добрі справи як і небесний покровитель єпископа –  Святий Миколай”, – сказав бр. Іван.

Організатори висловлють щиру подяку за підтримку пароху с.Гаврилівки о.Роману Григорашу, завідувачці бібліотеки п.Марії Мельник та всім присутнім, які виявили бажання запізнати таку величну духовну постать. Побільше б таких живих діяльних незламних духовних вчителів як владика Миколай Сімкайло.

Довідково. Преосвященний Владика Кир Микола Сімкайло, син Михайла та Анни, народився 21 листопада 1952 року в м.Караганді, де відбували заслання його батьки за участь в УПА. У 1963 році батьки повернулися в Україну, і Владика Микола вступив до Підпечарської восьмирічної школи, яку закінчив в 1967 році.

У 1967-1969 роках навчався в Угорницькій середній школі. Відтак вступив до Івано-Франківського технічного училища №1, після закінчення якого здобув фах слюсаря-ремонтника промислового обладнання (до жодного вищого навчального закладу як «син націоналістів» не міг поступити). Родина Сімкайлів була близько знайомою з Єпископом підпільної УГКЦ Павлом (Василиком), який часто відправляв Богослужіння в їхній хаті. Бачачи ревність у духовному житті Миколи та Григорія (молодший брат), Владика Павло ознайомив їх зі становищем УГКЦ і запропонував стати священиками. З того часу, до і після виконання військового обов’язку, брати почали наполегливо студіювати богословські науки в підпільній духовній семінарії. 15 травня 1974 р. в с.Підпечари під час Божественної Літургії Владика Павло (Василик) уділив Миколі дияконські і священичі свячення. У той момент розпочався тернистий шлях підпільного священика: переважно вночі їздив по станицях УГКЦ Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської областей, несучи людям Боже Слово, відправляючи Святі Літургії, уділяючи Святі Тайни.

У серпні 1987 року о.Микола разом з групою українського духовенства, монахів і мирян, на чолі з Владиками Павлом (Василиком) і Софроном (Дмитерком) оголосив, що виходить з підпілля. Він був членом делегації, яка виборювала права УГКЦ в Москві, а також ланцюгового голодування, що тривало з 19 травня до 24 листопада 1989 року.

16 червня 1989 року в Івано-Франківську відбулася 50-тисячна демонстрація вірних і прихильників УГКЦ, під час якої о.Микола відслужив Панахиду і виголосив проповідь на могилі Січових Стрільців, за що був заарештований на 15 діб.

28 січня 1990 року після Служби Божої перед закритим Катедральним собором Святого Воскресіння Голова облвиконкому урочисто передав ключі від храму єпископам УГКЦ.

20 лютого 1990 року Грамотою Владики Софрона (Дмитерка) о. Микола був призначений парохом цього храму і деканом Івано-Франківського деканату, а також директором благодійної організації “Карітас”.

Для поглиблення теологічних знань упродовж 1991-1995 років закінчив Теологічно-катехитичний духовний інститут. Нагороджений нагрудним хрестом з прикрасами, мітрою, грамотою і медаллю Вселенського Архиєрея Івана Павла II “Почесний Хрест за Церкву та Вселенського Архиєрея”, почесними грамотами та відзнаками.

2 червня 2005 року номінований Єпархом Коломийсько-Чернівецьким УГКЦ. Єпископська хіротонія Владики Миколи Сімкайла відбулася 12 липня 2005 року, на празник Святих первоверховних апостолів Петра і Павла, в Катедральному соборі Святого Воскресіння м.Івано-Франківська.

Введення на престол Коломийсько-Чернівецької єпархії Владики Миколи Сімкайла відбулося 13 липня 2005 року, на празник Собору святих апостолів.

21 травня 2013 року, в реанімаційному відділенні Коломийської районної лікарні, раптово відійшов до вічності владика Миколай Сімкайло. Причиною смерті стало хворе серце.

Автор: бр.Іван Молитовник для прес-служби єпархії


Новини єпархії