У Гаврилівці переглянули фільм про вчителя людяності

Сьогодні, в день свята Великомученика Юрія Переможця і неділю Самарянки, з благословення пароха с.Гаврилівки о.Романа Григораша та за сприяння Молодіжної парафіяльної спільноти Божої любові в приміщенні бібліотеки відбувся перегляд документального фільму про блаженного священномученика Симеона Лукача.

Розпочався захід з благословенням о.Романа, а  відтак голова молодіжної спільноти “Агапе” Іван Молитовник розповів парафіянам біографію про Блаженного Симеона, його життєвий тернистий шлях, сповнений важкими ув’язненнями, переслідуваннями, туберкульозом легень, що в кінці посилилась і підірвала життєвий шлях мученика за віру, який прикладом свого життя зробив усе, щоб ми тепер могли вільно ходити до церкви , молитися і плекати віру в Бога передану від батьків.

Щиру подяку за підтримку висловлюємо завідувачці бібліотеки п.Марії Мельник та всім присутнім, які виявили бажання запізнати таку величну духовну постать.

Довідково. Симеон Лукач народився в простій родині, яка мешкала в селі Старуня. У 1913 році Симеон Лукач вступив до Духовної семінарії, але через початок I Світової війни був змушений перервати своє навчання на два роки. У 1919 році після закінчення семінарії Симеон Лукач був висвячений на священикаєпископом Григорієм Хомишиним. З грудня 1920 по квітень 1945 року викладав моральне богослов’я в греко-католицької семінарії. Був заарештований НКВД за пастирську діяльність і засуджений на десять років таборів. 11 лютого 1955 був звільнений. Після свого звільнення організував на Україні підпільну душпастирську діяльність серед віруючих Української греко-католицької Церкви, за що в 1962 році був знову заарештований і засуджений разом з іншим підпільним греко-католицької єпископом Іваном Слезюком. У в’язниці Симеон Лукач захворів на тяжку форму туберкульозу, що стало причиною його смерті 22 серпня 1964 року.

27 червня 2001 року Симеон Лукач був зарахований до лику блаженних Римським Папою Іоанном Павлом II під час його візиту в Україну.

Автор: бр.Іван Молитовник для прес-служби єпархії


Новини єпархії