У Франківську попрощалися зі священником і професором Іваном Козовиком

Сьогодні Івано-Франківськ попрощався з невтомним викладачем Івано-Франківської духовної семінарії, Теологічного інституту (нині – Академія Івана Золотоустого), Івано-Франківської медичної академії; філософом, душпастирем та справді великою людиною митр. прот. Іваном Козовиком, який напередодні відійшов до вічності.

Попрощатися зі своїм наставником до Архикатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового прийшло чимало духовенства, семінаристи, інтелігенції, професорів та викладачів інших вищих навчальних закладів міста, а також близько тисячі містян, які добре пам’ятають строгого, однак справедливого душпастиря.

Заупокійну Божественну Літургію та похорон очолив Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, якому співслужив Єпарх Коломийський владика Василій Івасюк.

Під час молитви, Митрополит Володимир звернувся зі словом, в якому розповів про життя о. Івана Козовика, наголошуючи на його великому та світлому розумі, а також невтомній та ревній праці.

«Божа воля заслуговує на те, щоби її досконало виконувати як на Небі, так і на землі. На Небі – це роблять святі ангели, а на землі – до цього покликана кожна християнська душа. В особливий спосіб це стосується свещеннослужителів та богопосвячених осіб. Тому священничий чин – це найкраща прослава Бога, це – джерело святості », – зауважив Владика.

Він також зазначив, що сьогоднішня втрата є великою для нашої Церкви, Архиєпархії, міста та родини, але, всупереч тому, в ній сповнюється Божа обіниця та Боже покликання для кожного – повернутися до своєї правдивої батьківщини – неба.

Після спільної молитви духовенство продовжило чин похорону. Домовину з тілом доставили до Дем’янового Лазу, де відбулося завершення заупокійного богослужіння.

Джерело: Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Фото: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії