У другий день Різдва Христового владика Василь молився у Надвірній

8 січня 2022 р. Б., наша Церква віддає честь та прославу Пресвятій Богородиці Матері нашого Спасителя, в цей святковий та радісний день Преосвященний владика Василій, єпарх Коломийський, відвідав Прокатедральний собор Благовіщення Пречистої Діви Марії м. Надвірна.

Після величної та радісної зустрічі владики Василія відбулася Божественна Літургія, яку очолив Кир Василій у співслужінні із: парохом прокатедрального Собору і протопресвітером Надвірнянським – о. Андрієм Бакотою, о. Михайлом Касіянчуком, о. Степаном Кузюком.

Преосвященний владика Василій, звертаючись до вірних, наголосив: «Цьогорічні Різдвяні свята позначені для нас кризовими ситуаціями, а саме: крихка соціальна рівновага ще більш загострюється пандемією та війною, а люди ще дужче потребують допомоги один одного. Бог дарує людям Свого Сина Єдинородного, Котрий приносить мир, любов і милосердя. Месія співстраждає з народом України та запрошує усіх нас відвідати Його у Вифлеємі разом з бідними пастушками і багатими царями, почавши спілкуватися з Ним. Зупинившись біля Вифлеємських ясел, побачмо образ Божий у Дитяткові Ісус та в кожній людині одночасно».

Також владика зазначив: «Кожному із нас потрібно повернутися обличчям до Вифлеєму, щоби подивитися на ясла, в котрих народився маленький Ісус та порівняти їх із життям народжених своїх синів і дочок. Глибокі рани на тіло і душу дітей та дорослих продовжує наносити виснажлива і довготривала війна; ці рани також дуже поглиблює короновірусна пандемія і страх людей перед нею. Новонароджений Ісус – це головний Лікар з Вифлеєму, Котрий допоможе припинити війну у східних регіонах України, повернути мир та побороти новітні хвороби. Духом відвідаймо різдвяний Вифлеєм і там просімо миру та вчімося примирення між людьми. Ісус з бідних Вифлеємських ясел дає дуже просту пораду – повернутися до головного закону любові Бога та ближнього і вміти прощати образи».

Вкінці Божественної Літургії протопресвітер Надвірнянського протопресвітеріату, о. Андрій Бакота, подякував владиці Василію за спільну молитву, повчальні слова батьківської науки й пастирській візит у часі різдвяних свят.

Пресслужба Надвірнянського протопресвітеріату

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії