У Дорі освятили хрест з нагоди 150-ліття Климентія Шептицького

2 серпня, у день святого пророка Іллі, в с.Дора відзначити ювілейний рік священомученика Климентія Шептицького. З цієї нагоди у монастирі св. Пророка Іллі відбулося освячення пам’ятного хреста на честь його засновника.

Климентій Шептицький, рідний брат митрополита Андрея Шептицького, був справжнім подвижником віри Христової. У період ліквідації УГКЦ його арештували, тривале ув’язнення відбував у Володимирському централі Росії, де й помер. Відомостей про місце поховання немає й досі.

Для Прикарпаття постать Климентія Шептицького є особливо значимою, адже тут священномученик  заснував два монастирі –  у Дорі та в с. Лужки під Осмолодою, а також був фундатором “Рідної школи” в тодішньому Станіславі.

Урочисту Літургію цього дня в Іллінському монастирі очолив перший волинський екзарх Української греко-католицької церкви кир Йосафат Говера у співслужінні синкела у справах монашества Львівської архиєпархії о. Юстина Бойка, протопресвітера Ланчинського Коломийської єпархії о. Василя Ткачука та численного духовенства.

По завершенню богослужіння для вірних та паломників, які цього дня прибули на віддати шану священномученику, провели невеликий екскурс історією монастиря та розповіли про справу рук  Шептицького на благо Церкви. Відтак відбулося освячення та встановлення пам’ятного хреста.

Нагадаємо, що в Україні 2019 рік визначений роком пам’яті Климентія Шептицького, який відзначають на національному рівні.

Джерело: пресслужба єпархії

 


Новини єпархії