У Дорі молитовно пом’янули 100-ліття від дня народження отця Ярослава Свищука

11 грудня 2021 р. Б. Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, відвідав реколекційно-відпочинковий центр у Дорі (урочище Товстий Діл), де у церкві святих Апостолів Петра та Павла, помолився поминальну Божественну Літургію за блаженної пам’яті отця-мітрата Ярослава Свищука, якому 13 грудня минає 100 років від дня народження.

Заупокійну Божественну Літургію очолив владика Василій Івасюк у співслужінні із протопресвітером Яремчанського протопресвітеріату, о. Богданом Скірчуком, о. Ярославом Скільським, який служив разом із покійним о. Ярославом, о. Тарасом Пеленьо, адміністратором парафії святих Апостолів Петра та Павла та духовенством Яремчанського протопресвітеріату.

Звертаючись до присутніх, яких зійшлося так багато, щоби віддати шану й спільно помолитися за блаженної пам’яті о. Ярослава – великого патріота України, священника-місіонера, блискучого проповідника Божого слова, Преосвященний владика Василій наголосив: «Життєвий шлях о. Ярослава розпочався у серці Гуцульщини – селі Зелена Надвірнянського району. Далі дорога через Львів у військовий час, Австрія, табір переміщених осіб у Німеччині й еміграція до Америки. Він був місіонером у 23 країнах світу. Його дорога до священства була довгою, непростою і тернистою.

Провідною зіркою для молодого юнака Ярослава була мужність і віра священномученика Йосафата Кунцевича, митрополита Андрея Шептицького, Патріарха Йосипа Сліпого, блаженного Миколая Чарнецького. У життєвих випробуваннях пастиря зігрівала любов до родичів і до свого народу. Отець Ярослав постійно молився вервицю та відчував заступництво Пречистої Діви Марії. В 1972 році заснував в Назареті місійну станицю юнаків Ісуса, боровся з голодом в Індії, повертав до віри наших земляків – емігрантів в Аргентині й Бразилії.

Через 50 років мандрівок по світу, тобто в 1993 року переїхав на Батьківщину проповідувати Євангеліє… Отець Ярослав закривав у своїй душі глибокі рани молитвою і веселими жартами. Люди не завжди зауважували і навіть не могли подумати, наскільки йому морально боляче за Дору і наше відношення до цієї духовної скарбниці в Товстому Долі і до майбутнього до України. Ніхто не здогадувався, як важко в нього на душі. Він переживав за поширення серед людей любові, смирення і доброти. Чому? Доброта відкриває ворота Раю, смирення вводить в Рай, а ті, що зберегли любов, Бога побачать».

Після Заупокійної Божественної Літургії віряни спільно помолилися панахиду, а потім відвідали могилу о. Ярослава.

Довідково:

Отець-мітрат Ярослав Свищук народився 13 грудня 1921 року в селі Зелена Надвірнянського повіту на Гуцульщині у родині вчителів. Після закінчення народної школи продовжив навчання у Станиславівській гімназії, а відтак студіював богослов’я у Львівській Богословській Академії.

У 1944-му продовжив опановувати теологію у католицькій Богословській семінарії у Падерборні та в українській католицькій – у Ґіршбергу (Німеччина). У 1949-му виїхав до США, де закінчив навчання у Католицькому університеті у Вашингтоні. Рукоположений на священника архиєпископом Костянтином Богачевським 18 червня 1951-го. Також здібний священник пройшов студії з образотворчого мистецтва в університеті Омаха (штат Небраска).

Душпастирську працю розпочав як помічник пароха о. Дмитра Блажейовського у церкві св. Йосифа у місті Сейнт-Джозеф, Міссурі. Понад 20 років отець Ярослав трудився редактором-засновником дієцизального щотижневого періодичного видання «New Star».

Із 1972-го він став засновником та настоятелем Місіонерського Товариства св. Андрея. Як місіонер о. Ярослав побував у 23-х країнах світу і всюди залишив по собі добрий слід.

Попри душпастирські обов’язки, займався улюбленим мистецтвом – створив погруддя відомих церковних діячів: Папи Римського Івана ХХIII, Папи Пія Х, Папи Павла VI, Патріарха Атанагораса І, єпископів Сотера Ортинського, Теодора Ромжі, Павла Гойдича й інших. Він є автором монументу митрополиту Андрею Шептицькому біля катедри св. Миколая у Чикаго. Двадцять шість скульптур отець Ярослав перевіз до рідного села Дора (нині – мікрорайон м. Яремче).

Помер отець Ярослав Свищук 16 червня 2005 р. – на 84-му році життя і 54-му – священства.

Джерело: «Народна Воля» 

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії