У день Захисника України в Коломиї освяти меморіал “Кожному поколінню своя війна…”

В Україні свято Покрови Пресвятої Богородиці було особливо значущим для козаків й воїнів УПА, вони вважали її своєю покровителькою і заступницею перед ворогами. Символічно склалося, що з 2015 року День Захисника України почали відзначати саме 14 жовтня, ніби віддаючи український народ та його оборонців під Її покров.

Привітати біців 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади, які дислокуються в Коломиї, та освятити пам’ятний меморіал на території військової частини завітав правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій Івасюк разом зі священниками.

Після урочистого перерізання стрічки владика окропив меморіал та очолив панахиду за душами всіх полеглих із особового складу.

Звертаючись до присутніх кир Василій наголосив, що свято Покрови Пресвятої Богородиці для українців має особливе історичне значення. Він також привітав військовослужбовців з Днем Захисника, додавши: “Ви, наші солдати і офіцери, є сьогодні втіленими ангелами-хоронителями України, які собою, своїм серцем, душею і тілом затуляють нас від ворожих куль і снарядів. Щоб наповнити цей день новим змістом, треба пам’ятати про тих, хто зараз обороняє українську територію від зовнішньої агресії”.

Командир 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади полковник Василь Зубанич висловив слова вдячності меценатам Шкондеюку Василю та Стефураку Сергію, які спричинилися до будівництва меморіалу, зазначивши, що причиною його відкриття стала війна.

З вітальним словом і подякою також звернувся голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль.

“За щоденними справами багато з нас забувають завдяки кому ми сьогодні дихаємо цим повітрям, насолоджуємося сонячним світлом… Насправді завдяки нашим героям, які полягли і склали свої голови і тим, які сьогодні стоять на захисті нашої держави. Такий меморіал дасть змогу всім нам, проходячи повз, проводячи наших дітей і онуків, зупинитися і згадати наших героїв, розказати їм якою ціною ми здобули свою незалежність“, – сказав очільник області.

Наостанок голова Івано-Франківської ОДА нагородив військових грамотами, а Слободяну Василю вручив медаль за бойову звитягу. Опісля слово надали Коломийському міському голові Ігорю Слюзару, голові спілки АТО Криштофовичу Андрію, народній депутатці України Іоновій Марії та представникам країн НАТО, з якими 10-та бригада закінчила спільні навчання.

Завершився захід поминанням віськових побратимів. У пам’ять про кожного в небо здіймався постріл та бив дзвін.

Джерело: пресслужба єпархії

 


Новини єпархії