Тиждень духовності в с. Поляниця

7 – 11 травня на парафії Введення у храм Пресвятої Богородиці с. Поляниця Яремчанського деканату в ЗОШ І-ІІ ст. відбувався тиждень духовності з благословення пароха Богдана Скірчука, за участю диякона Володимира Ясінського та директора школи пані Галини Кіщук.

Тиждень розпочався із молебню до Пресвятої Богородиці, після чого вступну науку провадив диякон Володимир на тему: “Зупинися на хвилину і задумайся про дорогоцінний час”. В даній науці акцентувалася увага на словах Святого Письма: “Ось тепер – час сприятливий, ось тепер день спасіння”. Кожна людина щодня отримує 86 тис. 400 секунд, які має правильно реалізувати, але люди здебільшого не цінують часу, не знають що з ним робити або журяться як його “убити”.

В наступні дні роздумували над важливою темою “Внутрішня потреба молитви”. В цій науці зверталася увага на молитву Ісуса Христа, яка є прикладом для нас,  вона повинна виходити із серця та бути діалогом між Богом і людиною, а не односторонньою розмовою. Метою зустрічі в цей день було зрозуміти настільки велику силу має молитвата як її вдосконалити в нашому щоденному житті.  На кінець даної науки присутні роздумували над словами молитви “Отче Наш”, якої научив Ісус Христос.

Пізніше із старшими класами була проведена зустріч на тему “Важливість та необхідність ікони у християнському житті”. Тут катехит Володимир використовував слайди, щоб показати як формувався іконопис до сьогоднішнього часу та про важливість всіх деталей, починаючи від кольору і завершуючи канонічними правилами.

На завершення тижня духовності присутні поставили перед собою питання “Чи можливо стати святим у наш час?”, оцінюючи насамперед сучасне життя, стереотипи та розуміння самого себе. Здається сучасний світ уже не той, у якому жив Ісус Христос, сьогодні вже не ті люди, обставини, а тут зявляється  Христос із закликом до святості, який промовляє через Святе Письмо та Церкву. Людина неначе відповідає Богу: “Ти спізнився! Це вже не актуально, світ став іншим!” Так, світ змінився, але Христос залишається той самий вчора, сьогодні, завтра. Він кличе до святості як 2000 років тому: “Я Дорога, Правда і Життя”.

Зустріч зі школярами має на меті створення доброї християнської любові до Господа та ще більшого прагнення зростати не тільки фізично, але й духовно.

Автор: диякон Володимир Ясінський для прес-служби єпархії


Новини єпархії