Творимо добро разом, соціальне служіння при Катедральному соборі Преображення Христового м. Коломия.

В м. Коломия знаходиться парафія, яка дивує усіх нас своєю активною допомогою та жертовністю. Це усім добре відомий Катедральний собор Преображення Христового, в котрому настоятелем є молодий, щирий та ревний священник – о. Володимир Білослудцев.

Відгукуючись на потреби людей, котрі перебувають у скруті, убогості, нещасті та горі, ця парафія уже багато років допомагає іншим. Тут діє чимало гуртків та молитовних груп. А також активно розвивається парафіяльний «Карітас», створення якого ініціював о. Сергій Триф’як, директор Коломийського «Карітасу» та синкел у справах  соціального служіння Коломийської єпархії.

На сьогоднішній день люди, жертвуючи своїм часом та ресурсами, все більше й більше об’єднуються у соціальному служінні. Варто зазначити, що впродовж двох років, щосуботи, готуються понад 160-180 порцій гарячих страв. Адже, спочатку, потребуючі, убогі, знедолені люди з понеділка по п’ятницю харчувалися у Коломийському «Карітасі», тому так важливо було дати їм їжу ще й у суботу. Звідси і виникає ідея, яку підтримують парафіяни Собору Преображення Господнього, готувати їжу й у суботу. Так, за місяць жовтень, а це п’ять субот, було приготовано 858 порцій гарячої другої страви. Тут стараються допомогти й нагодувати усіх. Скільки б не було людей, ще не було такого, щоби хтось залишився голодним.

Звичайно, що такою титанічною працею не можуть займатися декілька людей, тому виникають парафіяльні групи. Раз на два місяці одна група готує їжу, тому не важко догадатися, що людей є багато, які відгукуються на потреби інших. Дуже важливу роль відіграє п. Лілія Ястремська, координатор, котра відповідає за склад груп, за усунення будь-яких непередбачених ситуацій та проблем.

Упродовж 2020 року було приготовано та роздано потребуючим 5875 порцій гарячої другої страви, а також жінки стараються приготувати ще й смаколики.

Не дивлячись на важкий час, час пандемії та хворіб, безробіття та браку коштів, люди ще більше гуртуються та стають милосердними один до одного. Наразі, готуючись до акції «Нагодуй убогого», парафіяни Собору Преображення Господнього розібрали 100 пакетів котрі будуть наповнені продуктами та передані потребуючим. Це показує, що люди, навіть у важкі та неспокійні часи, простягають руку допомоги тим, хто є більш незахищеним та зневаженим. І це дуже тішить, бо діло Божого милосердя й любові шириться світом.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини із власного архіву о. Володимира Білослудцева


Новини єпархії