«Цьогорічне Христове Воскресіння ми зустрічаємо в умовах широкомасштабної війни», – Преосвященний Владики Василій у Катедральному соборі м. Коломиї

24 квітня 2022 р. Б., у день, коли наша Церква святкує торжественне та величне свято Христового Воскресіння, Преосвященний владика Василій Івасюк очолив Пасхальні богослужіння: Надгробне, Пасхальну Утреню та Архиєрейську Божественну Літургію у Катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї.

Кир Василію Івасюку співслужили: о. Володимир Білослудцев, настоятель собору;  о. Віктором Прийдуном, економ Коломийської єпархії; о. Сергій Триф’як, cинкел у справах соціального служіння Коломийської єпархії та директор БФ «Карітас Коломия»; о. Микола Мотрук (Менеджер з комунікацій школи журналістики та комунікацій УКУ),  та чисельне духовенство собору.

Вітаючи вірних із величним святом Христового Воскресіння, Преосвященний владика Василій зазначив: «Цьогорічне Христове Воскресіння ми зустрічаємо в умовах широкомасштабної війни, зі смутком, сльозами, страхом та болем, бо навколо панує смерть та розруха, а замість радісних пісень лунають гучні сирени, сповіщаючи про небезпеку.

У тривозі минув і Великий піст. Зі своєї Голгофи, зранена, пошматована, принижена й знекровлена наша багатостраждальна Україна, наближається до світлого Христового Воскресіння. Українці – це народ, який плекає любов та прощення, милосердя та співчуття, підносить свої молитви до Отця Небесного, прохаючи про перемогу й довгоочікуваний мир. Він добре пам’ятає слова святого пророка Давида, що не треба надіятися на синів людських, бо в них немає ані правди, ані спасіння, ані розради. Народ України – це Божі діти, котрі прославляють Воскреслого Христа й вітають один одного щирими й піднесеними словами: «Христос Воскрес!».

Після святкового богослужіння Преосвященний владика Василій освятив пасхальні страви й побажав усім миру, щастя та радості.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії