Подячна Літургія на знак завершення зовнішніх робіт церкви Благовіщення Пречистої Діви Марії (відео)

Церква Благовіщення Пречистої Діви Марії, що в Коломиї є найдавнішим зразком гуцульського дерев’яного храму, що зберігся до нашого часу. Попри свою багатовічність святиня зазнала нищення і тому потребувала реставрації. Понад 9 місяців довкола храму велися зовнішні роботи з метою збереження й відновлення споруди.

Сьогодні, 19 липня, на знак завершення першого етапу реставраційних робіт на парафії була відслужена подячна Божественна Літургія, яку очолив правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій Івасюк. Привітав Преосвященного владику від імені парафіян та всіх присутніх парох храму о. д-р Андрій Танасійчук. У співслужінні численного духовенства було піднесено подячні молитви за вдалий початок у проведенні реставрації. Після прочитання Євангелія зі словом проповіді до коломиян та гостей звернувся о. д-р Андрій Танасійчук.

«Величає душа моя Господа і возрадувався дух мій у Бозі, Спасі моїм» – Лк. 1, 46-47.Проповідь: отця пароха Андрія Танасійчука

Опубліковано Парафія Благовіщення Пречистої Діви Марії м. Коломия Субота, 20 липня 2019 р.

Величає душа моя Господа, і радіє дух мій у Бозі, Спасі моїм” – такими словами Пречиста Діва Марія возвеличила Господа у своєму житті. Сьогодні Вона, через цю Літургію, хоче нам пригадати те, що забулося по всій земній кулі, одне слово – “дякую””, сказав священик.

Продовжуючи о. Андрій зазначив, що подяка родиться від того, коли людина перебуває з Богом. Власне тоді  “радіє душа… і дух у Бозі Спасі”. 
 
“Коли ми будемо вдячні Богові, в нас автоматично народиться подяка до ближнього, – наголосив священик. – Світлої пам’яті Блаженніший Любомир Гузар звертав увагу на три важливих слова і їх сьогодні повторює Папа Франциск: “коли людина почне говорити у своєму житті “дякую”, “будь ласка” і “перепрошую”, тоді світ поміняється”. Ці три речі  здатні змінити нас самих.”

По завершенню богослужіння о. Андрій подякував владиці Василію та священнослужителям, а наймолодші парафіяни вручили всім троянди. Пригадуючи початок робіт, парох храму, звернувся до засновника БФ “Покуття” Андрія Іванчука, завдяки якому відбулась реставрація.

 

“У 2018 році п. Андрій, простягаючи руку допомоги, сказав мені: “отче, ви взяли на себе відповідальність духовну, а я беру матеріальну”. І сьогодні завершення першого етапу – це його звіт в першу чергу як християнина, не як політика і громадянина України, бо він відгукнувся і спричинився до того, щоб наша церква не впала”, сказав о. Андрій.
 
На згадку парафіяни подарували фундатору макет храму Благовіщення, бажаючи, щоб цей маленький храм завжди нагадував про те, що п. Андрій зберіг для майбутніх поколінь в рази більший. Також священик подякував бабусі і матері Андрія Іванчука за те, що передали внукові й сину правдиві цінності.

 

Наступним священик згадав п. Ігора Ільчишина, який одним із перших запропонував свою допомогу. Слова подяки були адресовані й капеланам за те, що відстоювали храм, жертводавцям, зокрема Івану Озаруку, Олені Ногавіциній та працівникам, які з дня на день докладали всіх зусиль, щоб відновити церкву. За допомогу з документацією для проведення реставраційних робіт о. Андрій подякував п. Михайлу Негричу. 
 
Відтак до слова було запрошено пароха храму св.Йосафата м. Коломиї о. Володимира Касіяна, який з нагоди 30-ї річниці виходу УГКЦ з підпілля пригадав перше богослужіння, яке відбулося на території найдавнішого храму Коломиї. “Зогранізували відправу тоді Василь Шевчук та Василь Ступницький.  Спільно з владикою Софроном Дмитерком молився професор, в якого я вчився, Ієронім Тимчук, ЧСВВ та багато підпільних священиків. Саме звідси ми почали робити перші кроки”, – пригадав о. Володимир.
Завершальною частиною стало освячення відновленого хреста, який згодом встановлять на дзвіниці. Насамкінець владика Василій окропив всіх парафіян та гостей храму свяченою водою. 

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії