Таїнство соборування у Катедральному соборі м.Коломиї

У середу, 3 квітня, Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, очолив Божественну Літургію у катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї.

Співслужили владиці: адміністратор катедрального собору о. Володимир Білослудцев, о.Віктор Прийдун, о.Сергій Триф’як, о.Віталій Марук, о. Юрій Андрійчук, о. Роман Малярчук, о.Василь Латчук та о.Роман Скрипнюк.

Після Літургії відбулося уділення Святого Таїнства Єлеопомазання або, як ми його ще називаємо,  Соборування чи Маслосвяття. Назва Соборування походить від слова “собор”, тобто спільнота, адже це Таїнство повинні звершувати сім священиків.

Перед початком цього богослужіння слід спершу очистились Святим Покаянням, а по звершенні Єлеопомазання на найближчій Літургії причастились Божественних Таїн Тіла і Крові Господніх. В часі самого Таїнства відбувається помазання вірних освяченим єлеєм і відчитування молитов на відпущення гріхів та оздоровлення душі й тіла. Уділення Таїнства Соборування, саме в часі Великого посту, стало хорошою практикою нашої Церкви.

По завершенні, звертаючись до вірних, владика Василій наголосив на тому, що недуга чи хвороба торкається кожної людини, однак Христос є лікарем терплячих, гарантом визволення і початком зцілення.

Ісус не вивільнив світ цілковито від хворіб, одначе виразно підтвердив, що Божа благодать завжди сильніша від будь яких недуг. Євангелист Матей також підкріплює це такими словами:Сліпі бачать і криві ходять; прокажені очищуються і глухі чують; мертві воскресають і вбогим проповідується Добра Новина” (Мт.11:5), – сказав єпископ.

Наостанок він зазначив, що “хвора людина зцілювалася не самою олією, а “молитвою віри”. Наслідком маслосвяття є зцілення тіла й прощення гріхів, котрі хворий не може пригадати через болі тілесні коли лежить у непритомному стані. Цей дар стає для Церкви є знаком присутності Святого Духа”.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії