«Світ є ділом Божих рук і плодом Його великої любові», – Преосвященний владика Василій у с. Стецева

26 вересня 2021 р. Б. преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, відвідав парафію Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа с. Стецеви, де освятив каплицю і хреста на XV стації Хресної Дороги.

Після вітальних слів малих парафіян, які зустрічали дорогого владику Василія, розпочалася  Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Кир Василій Івасюк у співслужінні із о. Іваном Гаврилашем – адміністратором парафії Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа та духовенством Снятинського протопресвітеріату.

У своєму слові, звертаючись до вірян, Преосвященний владика Василій зазначив: «Цієї неділі читаємо Євангеліє від Івана, яке відноситься до завершальної частини розмови Господа з Никодимом. У цих кількох рядках ми двічі зустрічаємо такі слова: «щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне». Син Божий має зійти з Неба до людей, жити посеред них, щоб вознестися, тобто відкрити їм дорогу до Царства Божого. Ось така мета пришестя Ісуса Христа на землю, сенс Його земного життя, хресної смерті і воскресіння».

Також владика Василій пояснив значення нашої віри, підкреслюючи: «Істинна віра в Бога вимагає знання і визнання певних правд віри та переміни всього життя людини. Наше входження у вічне життя можливе лише у співпраці з Богом. Христос відкрив нам двері в Небесне Царство, а наша віра зміцнена добрими справами допомагає увійти у вічне життя. Справи віри неминуче показують власну слабкість християнина і спонукують шукати спасіння тільки в Христі. Христос втілився та прийшов на землю і для того помер та воскрес, щоб дати надію на життя вічне та спасти нас від загибелі».

Після Архиєрейської Божественної Літургії владика Василій спільно з отцями Снятинського та Городенківського деканатів освятили каплицю і хреста на XV стації Хресної Дороги. Під час освячення Владиці Василію співслужили: протопресвітер Снятинського протопресвітеріату ПЦУ, о. Михайло Марусяк, та отці Снятинського протопресвітеріату ПЦУ.

Опісля із подячними словами до присутніх звернулися: заступник керуючого справами виконавчого апарату Коломийської районної ради, п. Петро Гнідан, секретар міської ради Снятинської ОТГ, п. Марія Орищук, сільський староста, п. Василь Личук.

На завершення дійства Преосвященний владика Василій подякував отцям села за активну працю на духовній ниві, старості села – за ідею та організацію спорудження Хресної Дороги, а усім жертводавцям вручив пам’ятні грамоти.

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії