Свято Архистратига Михаїла на парафії с.Нижній Вербіж (відео)

21 листопада храм Пресвятої Діви Марії с.Нижній Вербіж, у день Собору Архистратига Михаїла і інших безтілесних сил, приймав численних гостей з нагоди дня народження та іменин адміністратора парафії о.Михайла Дзюби.

Святкування розпочались з Божественної Літургії, яку священик відслужив спільно з о.Василем Жупником.

В часі проповіді о.Михайло привітав всіх присутніх з християнським святом, а також Днем Гідності та Свободи. “Пригадайте новітню історію нашої України, саме в день святого Арихистратига Михаїла розпочався Майдан, а разом з ним і порухи наших сердець до свободи. За це заплачена велика ціна – кров Героїв Небесної Сотні, які загинули в ті буремні дні. Також за нашу незалежність полягло чимало захисників на Донбасі. Тому ми не маємо права питати “за що вони загинули”. Мені не подобається те, що люди не знають за що, адже ми маємо усвідомити: ті, які загинули не питали за що, а чітко знали для чого. В сьогоднішній день нам варто зрозуміти, що їхні життя поставлені на вівтар за гідність і свободу. Вони хотіли, щоб ми жили гідно на цій землі, а не тільки декларували і говорили слова “Слава Україні” і нічого при цьому у своєму житті не змінювали. Бо тоді всі ці жертви будуть марними. Пам’ятаймо, що Україна міняється насамперед від зміни нашого мислення”, – наголосив священик.

У свою чергу о.Василь Жупник побажав імениннику, щоб Господь допоміг йому ще довго служити в Христовому винограднику, а також щедро зіслав щастя, наснаги і многих літ.

До привітань також приєдналися церковне братство та сестринство, голова Коломийської районної державної адміністрації Любомир Глушков, голова Коломийської районної ради Роман Дячук, рідні, друзі та бойові побратими, з якими о.Михайло перебував на сході. Музичний подарунок для духовного наставника підготували також учні 11 класу, які є учасниками гурту “Разом”. Слова вдячності на адресу священика звучали за тривалі роки дружби, справи милосердя та благодійництва, відданість і вірність у звершенні капеланського служіння, турботу про парафію і виховання молоді.

По закінченню богослужіння, з нагоди свята, о.Михайло помирував усіх присутніх.  Опісля парафіяни та гості зібрались за святковим столом, де звучало ще чимало привітань і патріотичних пісень.

Автор: Діана Чавага, прес-секретар єпархії


Новини єпархії