Святкове богослужіння в день 400-літнього ювілею с.Дори

21 липня, жителі Дори, що поблизу м.Яремче, відзначили 400-річний ювілей від дня першої письмової згадки. І хоч з тих пір сплило чимало води у гірських потоках в цьому краї досі дбайливо підтримується духовність, що зійшла рясними плодами.

Завдяки активній праці місцевого духовенства звідси пішло у світи понад двадцять священиків підпільної церкви. До того ж це гірське село виплекало трьох ієрархів УГКЦ: правлячого архиєрея Коломийської єпархії владику Василія Івасюка, Митрополита Тернопільсько-Зборівського кир Василія Семенюка та єпископа-помічника Теодора Мартинюка. Тому сьогодні кожен з них приїхав до рідного села подякувати за дар свого покликання та спільно з односельчанами знести молитви до Всевишкого за обитель духовності.

Архиєрейську Божественну Літургію було відслужено в церкві Чуда св. Архистратига Михаїла. Спільно з владиками також співслужили: протопресвітер Яремчанський о.Богдан Скірчук, протопресвітер Ланчинський о.Василь Ткачук та численне духовенство.

Під час проповіді владика Теодор звернув особливу увагу присутніх на важливості правильного виховання молоді у християнському дусі.

По завершенню Літургії було зачитано декрет, за яким о.Івана Лейб’юка призначено парохом церкви Чуда св. Архистратига Михаїла. Відтак присутні зробили спільне пам’ятне фото та вийшли на посвячення резиденції.

Відтак урочистості продовжились в Яремчанському Будинку культури, де відбувся захід приурочений міжнародному гуцульському фестивалю. Розпочалось дійство з вітального слова владики Василія Івасюка, після чого присутні мали змогу послухати розповіді істориків та краєзнавців про історію с.Дори.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії