Святіший Отець молитиметься перед чудотворним розп’яттям, що вберегло Рим

Сьогодні, 27 березня, о 19.00 год (за київським часом) Папа Франциск молитиметься “Urbi et Orbi” (Місту і світу). Зазвичай така молитва відбувається лише у часі Великодня та Різдва.

До спільної молитви, через засоби масової інформації, зможуть долучитися усі християни світу, після чого Папа Франциск уділить повний відпуст.

Моління відбудеться на порожній площі Базиліки Святого Петра у Ватикані перед дерев’яним розп’яттям, що колись врятувало Рим від “Великої чуми”.

Ватикан, Рим, Италия, Собор Святого Петра, Площадь

Римляни вважають це розп’яття чудотворним від того часу, як в наслідок пожежі, що цілком знищила храм 23 травня 1519 року, воно було єдиним, що вціліло. Через три роки після тих подій Рим охопила епідемія чуми.

Світлина від Василя Брони.

Тоді на прохання католиків Риму, розп’яття пронесли процесією від монастиря Слуг Марії на Via del Corso до площі св. Петра, зупиняючись у кожному кварталі міста. Процесія тривала 16 днів, з 4 по 20 серпня 1522 року. Коли розп’яття повернули до храму св. Марселя, чума відійшла від Риму.

Після того часу процесії з чудотворним розп’яттям проходять приблизно раз на 50 років – з нагоди святого римського року-, а на задній частині розп’яття вписують імена тих Пап, які засвідчили таку процесію. Останнім вписаним іменем Папи є св. Іван Павло ІІ, котрий вшановував розп’яття з нагоди «Дня прощення» в ювілейний 2000 рік, інформує Catholic Herald.

Прямий ефір спільної молитви можна буде переглянути на каналі «Живого ТБ» в мережі YouTube або сторінці «Живого ТБ» у Facebook.

Фото: CREDO

 


Новини єпархії