«Свята мучениця Параскева – це взірець твердої віри і любові до Бога», – Преосвященний владика Василій у с. Стопчатів.

07 листопада 2021 р. Б. Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, відвідав парафію мучениці Параскеви с. Стопчатів Березівського протопресвітеріату, де освятив новий престіл, проскомидійник та оновлене святилище.

Щирі слова привітань лунали в адресу дорогого гостя, Кир Василія Івасюка. Опісля розпочалася  Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Кир Василій Івасюк у співслужінні із духовенством Березівського  протопресвітеріату.

Звертаючись до вірних, Кир Василій Івасюк наголосив на великому подвигу мучениці Параскеви, в честь якої збудований храм: «Діва Параскева полюбила чистоту, моральність і непорочне життя. Давши обітницю безшлюбності, вона забажала присвятити все своє життя Богу і просвіщенню язичників світлом віри Христової… Озлоблені язичники схопили її й вимагали від неї принесення жертви їхньому язичницькому ідолу, тобто стати ідолопоклонником. Вона твердо надіялася на Божу поміч і не відреклася віри в Ісуса Христа. Страшними були тортури юної Параскеви: прив’язали її до дерева, розривали її тіло залізними цвяхами, а потім всю вкриту ранами кинули до темниці. Бог чудесно зцілив її тіло…Розлючений правитель наказав відтяти мучениці-християнці голову. Вона прославила Бога і радісно поклала голову під меч. Коли кат відсік голову святій, повітря наповнилося незвичайними пахощами, а з неба пролунало: «Радуйтеся, праведники, бо увінчалася мучениця Христова Параскева!». Так завершилося багатостраждальне життя славної Параскеви».

Також Преосвященний владика Василій наголосив на причині усіх наших бід та нещасть: «Всі наші теперішні біди і нещастя кличуть до негайного покаяння і виправлення свого життя. Пам’ятаймо, що наші гріхи – це ніби дощові краплі, котрі збираються в страшні потоки, які ллються по землі і все змивають на своєму шляху. А наші пристрасті – це іскри, які з’єднуються в велике пекельне полум’я. Оминайте людей, котрі не слухають й не бояться Бога. Душу потрібно наповнити духовними дарами. Пам’ятаймо, що навіть наша одна гріховна думка – це лепта, котру ми вкладаємо в страшну скарбницю пекла».

Отець Микола Гаєвий подякував владиці Василію за щирі слова духовної науки та за пастирські відвідини парафії мучениці Параскеви с. Стопчатів.

В кінці Літургії усіх жертводавців було відзначено грамотами.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії