Спортивно-пізнавальний захід у с. Ворона

29 липня 2022 р. Б. у с. Ворона відбувся спортивно-пізнавальний захід. На запрошення о. Юрія Боєчка, адміністратора парафії Успення Пресвятої Богородиці Отинійського протопресвітеріату, до села завітали представники Івано-Франківської обласної асоціації футболу.

Вже здавна асоціація футболу тісно співпрацює з міжнародною організацією з захисту прав дітей UNICEF. З початком війни в Україні дані організації розпочали спільний проект під назвою – «ПОРУЧ». Проект спрямований на дітей з вимушено переселених сімей, щоб за допомогою спорту, а саме футболу, який є найпоширенішою грою в усьому світі, підтримати, розрадити і хоч якимось чином дати можливість тим дітям забути про жахіття, які їм довелося пережити. Такі діти мешкають і в селі  Ворона.

Захід розпочався з молитви та благословення освяченою водою всіх учасників.  Опісля вступне слово із представленням проекту мав його координатор від асоціації футболу в Івано-Франківській області п. Микола Васильків.

Серед організаторів були присутні: заступник голови асоціації футболу Івано-Франківської області п. Василь Сікора, тренер з футболу, лікар та психолог. Кожен із них мав свою локацію, де займався з дітьми в відповідний спосіб. З тренером діти змогли пройти певне тренування з гри у футбол. З лікарем діти змогли дізнатися, як себе поводити в разі повітряної тривоги, коли вони знаходяться в школі чи в іншому приміщенні. А також як надавати першу медичну допомогу собі чи тим, хто поруч, в разі отримання різного роду травм: удару, відкритої рани чи опіків. Які ліки та засоби використовувати в різних ситуаціях, тощо. З психологом діти грали гру на знайомство, а також проходили різні тести та малювали картини. Участь в даному заході взяло 46 дітей, з них 5 дітей переселенці з Миколаївщини та Херсонщини.

На завершення діти отримали подарунки від організаторів заходу. Також асоціація футболу подарувала три м’ячі на парафію для дітей. Опісля, представники проекту подякували всім діткам за участь та побажали не забувати про здоровий спосіб життя, бо як каже давнє прислів’я: «В здоровому тілі – здоровий дух». Також слова подяки гостям висловив о. Юрій, в яких зазначив, що всі, хто долучається до даного проекту, роблять велику справу, яка сьогодні є надзвичайно потрібною для всіх, особливо для дітей. Заключним моментом були теплі оплески одне для одного та спільне фото.

о. Юрій Боєчко для пресслужби Коломийської єпархії


Новини єпархії