«Сьогодні ми живемо у військовий час і перед нами виникають так багато небезпек», – Преосвященний Владики Василій у Катедральному соборі м. Коломиї

3 квітня 2022 р. Б., у день, коли наша Церква згадує пам’ять великого подвижника Христової Церкви, преподобного Івана Ліствичника, Преосвященний владика Василій Івасюк молився Божественну Літургію у Катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї.

Кир Василію Івасюку співслужили: о. Сергій Триф’як, cинкел у справах соціального служіння Коломийської єпархії та директор БФ «Карітас Коломия»; о. Роман Бойчук, сотрудник собору.

О. Сергій Триф’як, проповідуючи до вірних, наголосив: «Шляхом Великого Посту ми прямуємо до Воскресіння Христового. І кожне недільне євангельське читання подає нам такі історії, котрі мають допомогти зрозуміти й усвідомити велич та милосердя Христа. Сьогоднішнє читання розповідає нам про велике чудо – зцілення біснуватого юнака. Батько цього бідного хлопця звертався і до учнів Христа, але вони нічого не могли зробити. І тоді він просить у Ісуса змилосердитися над його дитину. І тут ми чуємо слова: «О роде невірний! Доки я буду з вами? Доки вас терпітиму? Приведіть но його до мене». І Христос зцілює цього бідолаху. Цими словами Христос звертається до кожного із нас: «Скільки я буду вас терпіти?». Ісус прагне, щоби ми відкинули свої сумніви, свої страхи, свої нерозуміння, а розпочали вірити у Його всемогутність та милосердя, Його Божественну велич та любов до кожної людини. І, якими важкими не були б обставини, знаймо, що жоден ворог не зможе нас здолати, якщо ми будемо з Богом. Молімося за усіх людей, за усіх воїнів, щоби Бог Миру обійняв нашу Україну».

Звертаючись до вірних Преосвященний владика зазначив: «Наша Церква починає нас готувати до Воскресіння Господнього, до зустрічі із Христом – Переможцем смерті. Сьогодні ми живемо у військовий час і перед нами виникають так багато небезпек та викликів. Ми бачимо так багато горя й жаху, сліз та відчаю. Прекрасні міста нашої Батьківщини зруйновані, а найбільше болить те, що тисячі мирних жителів зустріли свою смерть. Вони віддали своє життя, але не зрадили своїй Україні. Я закликаю усіх вас піклуватися про наших переселенців, допомагати та підтримувати їх. Я закликаю вас дбати і про своє фізичне та духовне здоров’я. Я закликаю вас не переставати підтримувати наших воїнів, котрі боронять нашу землю від нечестивої орди, котра немає жодних людських рис, жодного милосердя та розкаяння. Просімо Господа, щоби Він охороняв кожного нашого Героя та захищав мирних жителів, котрі опинилися в епіцентрі війни. Та дарував наш швидку перемогу й такий бажаний мир та спокій».

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії