Собору Зарваницької Матері Божої надано статус “Малої базиліки”

Сьогодні, 30 червня, у Марійському духовному центрі “Зарваниця” відбулося урочисте проголошення нового статусу собору Зарваницької Матері Божої, який за Декретом виданим Святішим Отцем Франциском, Папою Римським відтепер носить звання Малої базиліки.

Для здійснення цієї знаменної події до Зарваниці прибули Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук), апостольський нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк), єпископ-помічник Теодор (Мартинюк), єпископ Коломийський Василій (Івасюк), єпископ Бучацький Дмитрій (Григорак) та численне духовенство Митрополії. Спочатку у соборі Зарваницької Матері Божої відбулася урочиста Архиєрейська Свята Літургія, у якій взяли участь тисячі паломників, що так чисельно прибули у цей особливий день до відпустового місця.

“Для того, щоб підкреслити, яким важливим берегом, пристанню для українського народу є Зарваниця, цей собор сьогодні отримає ім’я на весь світ, стане малою Папською базилікою. Це означає, що  цей храм отримає визнання Вселенської Церкви. Святіший Отець наче вказує, якщо хтось хоче врятуватися серед бурі житейського моря, прямуйте до Зарваниці. Ваша Мати там чекає!” – наголосив під час проповіді Блаженніший Святослав.

Після Богослужіння архиєпископ Клаудіо зачитав документ Папи Римського, яким засвідчив надання статусу Малої Папської базиліки собору у Марійському духовному центрі “Зарваниця”. У свою чергу митрополит Василій зі словами щирої вдячності подарував пам’ятні ікони Зарваницької  Богородиці  Главі і Отцю нашої Церкви Блаженнішому Святославу та апостольському нунцію в Україні архиєпископу Клаудіо Ґуджеротті.

Джерело: Марійський духовний центр “Зарваниця”

Фото: прес-служба Коломийської єпархії


Новини єпархії