Собор Тисменичанського протопресвітеріату

21 грудня на парафії Різдва Івана Хрестителя в с. Перерослі відбувся Собор деканального рівня на тему “Еміграція, поселення і глобальна єдність Української Греко-Католицької Церкви”.

Організація і засідання Собору відбулися за всіма нормами вимог Синоду Єпископів:

  1. Розпочато Собор Молебнем до Святого Духа;
  2. Переглянуто в мультимедійному режимі Послання Блаженнішого Святослава, який звернувся до вірних УГКЦ з проханням переосмислити де ми є, якими ми є сьогодні і як нам бути разом в глобалізованому світі;
  3. Зачитано Інструкцію щодо проведення Собору.

З метою вивчення і обговорення цього важливого на даний час питання, було організовано засідання «Круглого столу», у якому взяли участь священники та миряни Тисменичанського деканату.

Заслухано доповідь на тему «Еміграція, іміграція, міграція – три феномени в історії формування  Української держави» (доповідач – вчитель історії Переріслянського ліцею Ерстенюк Галина Михайлівна).

Цікавою і змістовною була дискусія, у якій взяли участь: Андрейчук Світлана Петрівна (вчитель Цуцилівського НВК); Плазинська Тетяна Дмитрівна (вчитель Цуцилівського НВК); Зіняк Марія Василівна (працівник Івано-Франківського Архіву); Лацко Тетяна (молода емігрантка с.Гаврилівка).

Висловленні цікаві думки щодо підтримки єдності вірними УГКЦ,  заслухана інформація про життя та діяльність парафій за межами України, були обрані: Андрейчук С.П.; Зіняк М. В. та Лацко Т. делегатами на Собор Єпархіального рівня.

Протопресвітером о. Василем Панівником та священниками Тисменичанського протопресвітеріату була прийнята резолюція Собору та складений протокол.

Автор: Галина Ерстенюк для пресслужби єпархії


Новини єпархії