Рештки жертв комуністичного терору перепоховали у Більшівцях (відео)

На Прикарпатті продовжують знаходити місця масового поховання українців, вбитих НКВС. У неділю, 29 вересня, на кладовищі у селі Більшівці Галицького району відбулось перепоховання чергової знахідки, яка налічує 59 жертв комуністичних катувань. 

Серед в’язнів Більшівцівської тюрми знайдено 21 дитячий череп, 22 скелети чоловічої статі, 9 – жіночої, невстановленої статі – 7. Всі скелети мають значні пошкодження внаслідок ударів. 

“З усіх 59-ти скелетів лише 12 було відносно цілих, – розповідає судмедексперт-криміналіст Омелян Левицький, – всі інші черепи потрощені. Розбиті також дитячі черепи, бо вони тоненькі, делікатні…”

Останки всіх загиблих перепоховали за християнськими традиціями. Поминальну панахиду за упокій душ відслужили Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, правлячий Архиєрей Коломийської єпархії кир Василій Івасюк.

Зазначимо, що лише за останні кілька років у регіоні перепоховали понад 800 жертв НКВС, яких знайшли у братських могилах у різних селах на Прикарпатті.

Джерело: пресслужба єпархії

 


Новини єпархії