Реліквія серед сміття

На звалищі біля церкви парафіяни знайшли понівечену скульптуру Богородиці, якій понад 100 років!

Скільки вона пролежала на церковному подвір’ї та хто закидав її непотребом, невідомо. Адже греко-католицька парафія служить у цьому храмі менше двох років.

Отець Андрій Танасійчук, парох храму Благовіщення Пречистої Діви Марії, розповідає “Експресу”, що зараз у святині тривають аварійні роботи. “Перед Великодніми святами вирішили з парафіянами прибрати і церковне подвір’я. Дійшла черга і до території за дзвіницею, де, очевидно, роками складали різний непотріб, — каже отець. — Серед дощок та різного лахміття і натрапили на якісь кам’яні брили. Спершу подумали, що то може якийсь розбитий хрест із кладовища, який не знали куди поставити. Але, коли я побачив викарбуваного змія і ногу, — аж подих перехопило. Я одразу впізнав цей біблійний символ”.

За словами пароха храму, змій символізує диявола, через якого з раю були вигнані Адам та Єва. А нога — Богородицю, яка народить Спасителя, щоб він розтоптав голову цьому змієві та врятував людство. “У Біблії будь-якого видавництва ми на першій сторінці завжди знайдемо ці символи”, — акцентує отець Андрій та додає, що сама скульптура наразі дуже пошкоджена. При цьому, не схоже, що на частини вона розкололася через падіння чи якісь інші природні явища. Найімовірніше Богородицю розпиляли.

“Діві Марії відрізали голову і ноги, — продовжує священик. — Не знаю, коли це робилося, можу лише припускати, що за комуністичних часів. Але дай Боже, щоб ті люди зрозуміли свою провину і не мали гріха перед Господом за таке діяння”.

50 днів парафіяни храму оберігали свою знахідку, консультувалися з фахівцями та думали, як же відновити скульптуру. За цей час з’ясували, що такі статуї колись встановлювали на перехрестях трьох вулиць. Саме на такому роздоріжжі знаходиться і їхня святиня, тож, цілком логічно, що Богородиця свого часу була окрасою церковного подвір’я та заступницею для коломиян. На одному з уламків знайшли і викарбувану дату — 1909 рік!

Днями віднайдену Богородицю перевезли до Львова. Студенти та викладачі університету “Львівська політехніка” попрацюють над відновленням скульптури, після чого її перевезуть назад у Коломию. Парафіяни храму планують встановити її на церковному подвір’ї та освятити. Кажуть, що цю подію присвятять 30-річчю виходу з підпілля Української Греко-Католицької Церкви, яке відзначаємо цьогоріч.

Автор: Тетяна Кіндюх

Фото: о. Андрія Танасійчука


Новини єпархії