Рекомендовані заходи по відзначенню Всесвітнього Дня хворого

З нагоди Всесвітнього Дня хворого, який відзначатимемо 11 лютого, Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я рекомендує проведення наступних заходів:

 

1.На загально церковному рівні

А. Послання папи на Всесвітній День хворого

Б. Пояснення значення Всесвітнього дня хворого

2. Архі/єпархіальний рівень

 А. Круглі столи за участю медпрацівників, медкапеланів, волонтерів, на тему: «Уміння слухати хворого».

Рекомендація: За основу можна брати книги, видані для бібліотеки медичного капелана, а саме «Я був хворий і ви відвідали мене», посібник із медичного душпастирства; книги о. Арнальдо Панграцці. «Мозаїка милосердя», «Будь соняшником біля плакучих верб», «Слідами Доброго Самарянина», та «Навчитися від хворого», видане Конференцією Єпископів Італії

Б. У лікувальних установах організувати Богослужіння, молитви на оздоровлення, відвідування хворих.

Рекомендація: Медичний капелан разом із персоналом медичного закладу моляться на спеціально організованому Богослужінні за хворих. Важливо виголосити тематичну повчальну проповідь. Відвідати хворих, помазати єлеєм, тих, які не можуть прийти на Богослужіння.

3. Парафіяльний рівень

А. На Божественній Літургії, додати прохання за недужих, укінці Літургії цілою парафіяльною спільнотою помолитися за хворих.

Рекомендація: Прочитати послання папи Франциска з нагоди ХХVІ Дня Хворого, виголосити тематичну проповідь, присвячену служінню та супроводу хворих.

Додадки до ектенії:

Ще молимось Господеві Богу нашому за всіх хворих, за зцілення їхніх душ і тіл. Утверди, Господи, їхню віру і укріпи їх у надії, бо Ти є джерело оздоровлень і податель усякого добра.

Ще молимося за всіх медичних працівників і за тих, хто своєю працею приносить немічним полегшення страждань і болю. Подай, Господи, їм Свою благодать, щоб їх душі були завжди сповнені милосердя, доброти і співчуття до хворих, а в праці завжди виявляли глибоку пошану до їхньої гідності.

Ще молимося за усіх священнослужителів-капеланів і за тих, хто здійснює волонтерське служіння хворим. Подай, Господи, Свою благодать, щоб у їхньому служінні стала видимою Твоя любов і милосердя до всіх, хто несе важкий хрест недуги. Будь, Господи, їм помічником і подателем сили та натхнення для сповнення діл милосердя.

Молитва за хворого (хворих)

О, мій Боже, хворий, що перед Тобою, прийшов просити Тебе про те, що здається йому найважливішим; про те, чого він так гаряче прагне, що він вважає для себе найважливішим.

Але, ти, Боже, наповни його серце такими словами: «Найважливіше, щоб здоровою була душа». Господи, нехай здійсниться у всьому Твоя свята воля над хворим! Якщо ти хочеш, нехай він одужає. А якщо Твоя воля, щоб він далі ніс свій хрест – нехай буде так! Просимо Тебе і за нас, що молимося за хворого: очисти наші серця, зроби нас гідними того, щоб через нас Ти міг роздавати всім Свої святі ласки. Зміцни цього хворого і полегши його страждання.

Нехай здійсниться на ньому Твоя свята воля! Вияви, Господи, на ньому Твою Божественну любов і допоможи мужньо нести свій хрест.

Б.  Молитви на оздоровлення

В. Відвідання хворих на парафіях (10-17 лютого)

Джерело: Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я


Новини єпархії