Реколекційний дім у Дорі відвідали гості з Америки

30 червня у реколекційному домі с.Дора Преосвященний владика Василій (Івасюк) зустрівся із делегацією Американської Єпископської Конференції (АЄК). 

Реколекційний дім в Дорі – це центр, де збирається молодь, проводяться табори та реколекції для духовенства. На даний час цей об’єкт знаходиться на стадії відбудови, адже його будівництво розпочалось ще в 90-х роках і за браком належної техніки місце не застрахували від підтоплення води. Відповідно першочергово в будинку поміняли підлогу, а в подальшому проводились роботи над відведенням води, яку понизили, щоб перешкодити затопленню. Після ліквідації основної проблеми було вирішено відновити приміщення, в яких потрібно замінити електричну та опалювальну системи. Ці роботи потребують чималих коштів, а для єпархії даний об’єкт є важливим, оскільки це єдиний реколекційний будинок на її території.

Поспілкувавшись з Ніколь Джермен, помічником директора з промоцій Офісу допомоги Церкві в Центральній та Східній Європі (АЄК), владика розповів про потреби єпархії у відновленні реколекційного будинку. У свою чергу Ніколь Джермен зазначила, що метою її візиту є зрозуміти які потреби в Україні і передани побачене американським жертводавцям.

Відтак в присутності економа єпархії о.Віктора Прийдуна делегація оглянула приміщення та детальніще ознайомилась з проблемами, про які розповідав єпископ.

Зазначимо, що Американська Єпископська Конференція щороку виділяє кошти для Коломийської єпархії на фінансування даного будинку. Католики США у такий спосіб допомагають Церкві в європейських країнах, де комуністичні уряди переслідували Церкву. Ця допомога американськими католиками для посткомуністичної Європи надається вже більше як 20 років.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії