Реколекції для духовенства Коломийської єпархії

З 10 по 22 травня 2021 року відбулися щорічні духовні реколекції, для священників Коломийської єпархії.

Впродовж кількох днів духовної віднови священники на чолі зі своїм єпископом, кир Василієм Івасюком, мали добру нагоду заглянути у себе, усвідомити своє покликання, спільно помолитися богослужіння, відновити свої духовні сили й почерпнути ревності та наснаги для подальшої копіткої праці у Христовому винограднику.

Місцем проведення цьогорічних наук став реколекційний дім отців-студитів м. Яремча. Духовні науки провадив о. Юрій Щурко доктор біблійного богослов’я, декан філософсько-богословського факультету  Українського Католицького Університету (м. Львів).

Предметом реколекційних наук була тема: основа християнської керигми, тобто роздуми про Ісуса Христа як Месію і Спасителя. Зокрема, о. Юрій говорив: «Гріх не дозволяє нам відчувати Божу любов. Єдиний, хто розв’язує цю проблему, є Сам Господь, Який бере наслідки гріха. Ми не можемо спастися нашими власними силами. Добра новина полягає в тому, як каже святий Іван: «Бог бо так полюбив світ, що Сина Свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, а жив життям вічним. Бо не послав Бог у світ Сина світ засудити, лише Ним – світ спасти» (Ів. 3:16)… У тому, як Христос живе нашим життям, ставши Людиною, є добра новина, де Він вказує нам на те, яку гідність ми маємо в Ісусі Христі. Бо ми в Ньому бачимо приклад, що означає бути людиною. Адам не дав нам прикладу як бути людиною, бо через недовіру до Бога він занапастив себе та увесь людський рід. А Христос показує нам, яка велич, яка краса бути людиною, коли ти повністю відкритий для Святого Духа. Навіть, якщо цей Дух веде у пустелю, й навіть, якщо для того, щоб когось спасти потрібно перейти через хрест, смерть та зішестя до аду».

Присутність Архиєрея допомагала отцям відчути його батьківську турботу й стала доброю нагодою для спілкування та обговорення наболілих питання.

За час реколекцій кожен священник зміг відпочити не тільки фізично, але й морально, почерпнувши нових сил для подальшої нелегкої священничої праці.

На завершення реколекційних наук преосвященний владика Василій подякував усім священникам за їхню присутність. Також  архиєрей подякував отцю Юрію за те, що впродовж трьох турів, він проповідував та духовно опікувався священниками нашої єпархії. «Дякую вам, отче Юрію, за те, що ви знайшли той час, за те, що старались пояснити та наново відкрити нам Біблійні істини». Також владика побажав всім священникам стати тією скелею, як Петро, і завжди пам’ятати, що, де б ми не знаходилися, ми маємо представляти Христову Церкву.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії