«Притча про Митаря та Фарисея допомагає нам проаналізували, з яким багажем входимо у храм», – Преосвященний владика Василій у с. Фатівці

13 лютого 2022 р. Б. Кир Василій Івасюк, єпарх Коломийський, вперше відвідав парафію Різдва Пресвятої Богородиці с. Фатівці, Корницького протопресвітеріату.

Преосвященного владику Василія щиро й гостинно зустрічали малі парафіяни на чолі із о. Василем Палійчуком.

Варто зазначити, що цього дня, перед Божественною Літургією Владика Василій Івасюк уділив піддияконські свячення брату Юрію Калину. Опісля розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Кир Василій Івасюк котрому співслужив о. Василь Палійчук.

Звертаючись до вірних, які так чисельно зібралися у храмі, Преосвященний владика Василій зазначив: «Притча про Митаря та Фарисея допомагає нам проаналізували, з яким багажем входимо у храм. Якщо приносимо із собою дратівливість, гордість, заздрість, осудження, самолюбство, вивищуємося над іншими, хоча і зберігаємо церковні настанови, молимося і постимо, та не отримаємо за це щедрих благодіянь і Божого благословення. Те, що ми несемо із собою з вулиці, потрібно залишити за церковним порогом. А в храм прийти з розкаянням, з бажанням змінитися, просити в Бога, щоб Він дав нам силу очистити душу. В службах Великого Посту є прекрасні слова: «Стоячи у храмі, уявляймо себе на небесах». Тобто, ми повинні думати, що в храмі стоїмо перед Богом. Тому кожного разу, переступаючи церковний поріг, перехрестімося і залишмо всі земні думки поза ним, щоб увійти до храму з чистою душею для сприйняття Божих милостей».

Також владика Василій закликав усіх пам’ятати про славного духовного лідера УГКЦ, на долю якого випали немалі випробування, заслання та переслідування – патріарха Йосипа Сліпого. Адже цими днями ми відзначаємо «130 річницю з дня народження і 59 років після 18-річного ув’язнення у радянських концтаборах та звільнення Патріарха Йосифа Сліпого!».

Вкінці Божественної Літургії адміністратор парафії Різдва Пресвятої Богородиці, о. Василь Палійчук, висловив владиці Василію слова вдячності за душпастирський візит.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії