Молитовні чування та посвячення Хресної дороги в Товмачику (відео)

13 числа кожного місяця в селі Товмачик Коломийської єпархії проходять молитовні чування. Вірні з різних куточків єпархії сходяться до Богородичної святині, де ще до Першої світової війни стояв монастир. Кожен шукає тут допомоги Пречистої Діви, довіряють Їй свої болі і радощі, черпають цілющу воду з джерела біля церкви.

Цьогорічна проща була сповнена особливою радістю, адже село збагатилося новою духовною перлиною – Хресною дорогою. До втілення такої ідеї спільно долучилися вірні греко-католицької та православної громад.

Молитовні чування розпочалися посвяченням новозбудованої Хресної дороги, яке очолили правлячий архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ владика Василій (Івасюк) та єпископи ПЦУ – Андрій (Абрамчук) і Павло (Мисак).

“Настав благодатний час для всіх жителів с.Товмачик, коли три єпископи разом зі священиками посвячують Хресну Дорогу. Ця подія закликає примиритися з Богом і ближнім, зі своїм сусідом і людиною іншої конфесії, побороти свої немочі і навчитися стриманості. І так будувати особисте християнське життя та державу Україну”, – зазначив кир Василій на початку свого звернення.

“Хресна дорога, – продовжив владика, – це свідоцтво вічної незгасаючої любові Ісуса Христа до нас. На голгофі наш Спаситель покірно випив всю чашу терпіння до кінця за всіх людей. І цим Він запевнив людей, що разом із нами та ніколи нас не покине!”

Опісля владика Василій у співслужінні духовенства Коломийської єпархії УГКУ відслужив Архиєрейську Божественну Літургію.

Завершились молитовні чування Чином освячення води біля джерела.

Джерело: прес-служба єпархії

 


Новини єпархії