Проща до Товмачицької ікони Пресвятої Богородиці

З вуст в уста передається легенда про те, як біля джерела в с. Товмачик, шість століть тому, втомленому подорожньому приснилася Божа Мати. Пресвята Богородиця прохала його збудувати біля джерела церкву. Минули століття й біля джерела постає прекрасна церковця Пресвятої Трійці. А щороку, 13 травня, відбуваються богослужіння.

Так і цього місяця, 13 травня 2021 р., преосвященний владика Василій Івасюк, зі своїм пастирським візитом, завітав до с. Товмачик, де відбулася проща з нагоди свята Товмачицької ікони Пресвятої Богородиці.

Парафіяни села гостинно та привітно вітали свого владику. Опісля відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив кир Василій Івасюк у співслужінні із духовенством.

У своїй проповіді преосвященний владика Василій наголосив на великому Божому дарі – материнстві, котрий підносить роль та місію жінки понад усе. Й побажав усім матерям покладатися понад усе на Пресвяту Богородицю, Котра завжди та в усьому допомагає, захищає й підтримує. Божа Мати відкриває кожній жінці-матері силу любові, прощення, милосердя та допомоги. Незважаючи на те, що мечі болю пробили Її серце, Вона залишилася вселюблячою та всепрощаючою Матір’ю для кожної людини.

Також Владика Василій вказав на великий гріх, який чинить сучасне суспільство, вбиваючи беззахисних ще ненароджених дітей, гріх аборту. Та підкреслив те, що, не зважаючи на труднощі та перешкоди у людському житті, подружжя має все зробити, щоби не допустити розлучень, а зберегти міцну сім’ю, яка основана на Бозі.

Після Божественної Літургії владика Василій освятив ікону із мощами святого Спиридона Тримифутського. Опісля відбувся чин освячення води.

На завершення богослужінь адміністратор парафії, о. Роман Скрипнюк, подякував преосвященному владиці за батьківські відвідини та щирі слова науки. Й усім, хто відклав свої справи та клопоти, та прийшов, щоби віддати шану Пресвятій Богородиці.

До відома: ікону Товмачицької Пресвятої Богородиці написав схимонах Боніфатій Святомихайлівського монастиря Студійського Уставу м. Львова. Вона була подарована о. Миколою Григоруком у світлу пам’ять про свого духовного наставника, о Івана Качанюка. Її освячення відбулося 16 серпня 2020 преосвященним владикою Василієм Івасюком. День вшанування на території Коломийської єпархії вважається 13 травня.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії