Проща до Космача – рідного села блаженного Омеляна Ковча (анонс)

20 серпня для духовенства та вірних Коломийської єпархії відбудеться проща до Космача.

о 12:00 в церкві Пресвятої Трійці (с. Космач) буде відслужена Архиєрейська Літургія, яку очолить єпарх Коломийський кир Василій Івасюк. Опісля владика освятить каплицю блаженного Омеляна Ковча. Продовжаться урочистості спільним обідом та мистецькою академією.

Довідка. Блаженний Священномученик Омелян Ковч народився 20 серпня 1884 року в Космачі на Гуцульщині. Закінчив філософію і теологію в Римі (1905 – 1911). Ієрейські свячення прийняв з рук Блаженного Священномученика Єпископа Григорія Хомишина в 1911 р.
Душпастирську працю розпочав на парафії в Підволочиську, а пізніше 4 роки виконував священичі обов’язки серед українських колоністів в Боснії. Після повернення до Галичини став капеланом Української Галицької армії. Від 1922 року, впродовж 20 років, душпастирював на парафії св. Миколая в м. Перемишляни та був настоятелем храму Собору Пресвятої Богородиці в с. Коросно біля Львова.
В період більшовицької та нацистської окупації продовжував душпастирську діяльність, надаючи допомогу потребуючим незалежно від їхньої національної, релігійної та конфесійної приналежності. Це стало причиною його арешту і ув’язнення у тюрмі гестапо на Лонцького у Львові 30 грудня 1942 р., а з серпня 1943 -у концтаборі Майданек, де він і загинув мученицькою смертю 25 березня 1944 року.


Новини єпархії