Програма заходів відзначення Дня хворого в УГКЦ Неділя Розслабленого (28 квітня-6 травня 2018 р. Б.)

На загально церковному рівні

А. Звернення Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я до духовенства і вірних УГКЦ з нагоди відзначення Дня хворого у Києво-Галицькій Митрополії;

Б. Сьома всецерковна проща «Дорогою зцілення» до Унівської Святоуспенської Лаври, присвячена молитві за утвердження нашого народу в чесноті тверезості – 28 квітня 2018 р. Б.

На архі/єпархіальному рівні

А. Провести у лікувальних установах архі/єпархії  Богослужіння у наміренні зцілення хворих, молитви на оздоровлення, відвідання хворих

Б. Пастирські відвідини Єпархом лікувального закладу. Молитва, благословення хворих та працівників медустанови.

На парафіяльному рівні

А. Урочиста Літургія 29 квітня 2018 року з додатком єктенії за хворих, їх родин, поранених, а також осіб, що ними опікуються та працівників медичної сфери.

ЄКТЕНІЯ

Ще молимось, Тобі Господи, за всіх хворих, поранених, щоб вони отримали належну поміч та опіку, якої потребують; щоб через свою віру знайшли мир і пізнали, що Ти завжди з ними, вислухай і помилуй.

Ще молимося за тих, хто служить хворим, хто своєю професійною працею приносить немічним полегшення їхньому болю та стражданням. Щоб Христове співчуття та співстраждання відобразилось у всьому, що вони роблять. Щоб вони завжди усвідомлювали пастирське значення їхнього служіння і завжди виявляли пошану до гідності кожного хворого.

Ще молимось за всіх священнослужителів-капеланів, волонтерів, які працюють у сфері охорони здоров’я, щоб їм ніколи не забракло сили і наснаги у служінні хворим. Щоб воно наповнилось ревним духом молитви і мудрістю допомоги страждаючим.

 МОЛИТВА ПІСЛЯ ЛІТУРГІЇ

Благословенний Боже, благий лікарю душ і тілес наших, що зволив наші недуги і наші хвороби взяти на себе, і своїми ранами нас вилікувати. Ти смертю смерть переміг і тим, що в гробах, життя дарував; Ти, що Лазаря воскресив з мертвих, помилуй і рабів твоїх; так як відвідав тещу Петрову і своїм словом відігнав жагучий вогонь від неї; як сліпцям зір повернув і жінці-грішниці дарував відпущення гріхів; так бо многомилостивий і чоловіколюбний, довготерпеливий Господи, споглянь на братів і сестер наших немічних, поранених, відвідай милістю Твоєю, простягни руку Твою, повну зцілення і ліку, і зціли їх, піднісши з постелі болю. Заборони духові немочі, віддали від них всяку хворобу, всяку біль, всяку рану, всяку гарячку; і якщо є в них провини або беззаконня: ослаби, відпусти, прости ради Твого чоловіколюбства. Так, Господи, пощади створіння Твоє у Христі Ісусі, Господі нашому, що з ним благословен єси, з Пресвятим, благим і животворним Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Богородице, потіхо страждаючих, зглянься на цього (цих) хворого (хвору, хворих), бо це Твоя (Твої) дитина (діти). Кріпи її душу і тіло, щоб у всьому бачив (бачила, бачили) волю Небесного Отця. Амінь.

Б.  Пастирські відвідини священиком/медичним капеланом лікувального закладу  на території парафії. Благословення хворих та медичних працівників.

В. Пастирські відвідини священиком важкохворих * на парафії, уділення Святих Тайн, особливо Тайни Єлеопомазання.

Г. Організувати доброчинну акцію парафіян  для допомоги хворим, що проживають на парафії (збірка коштів на ліки, добровільна здача крові, одягу тощо).

Джерело: Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я

 


Новини УГКЦ