Преосвященний владика Василій з нагоди храмового празника Різдва Пресвятої Богородиці молився у смт. Делятині

21 вересня 2021 р. Б. – прекрасний та величний день, бо цього дня ми возвеличуємо та прославляємо народження нашої Небесної Неньки – Пресвятої Владичиці Богородиці і Приснодіви Марії.

Цього дня парафія Різдва Пресвятої Богородиці смт. Делятин Яремчанського протопресвітеріату святкувала свій храмовий  празник, зустрічаючи дорогого гостя – Преосвященного владику Василія Івасюка.  Після щирих слів-вітань владика очолив Архиєрейську Божественну Літургію у співслужінні із чисельним духовенством деканату.

Звертаючи до присутніх, владика Василій наголосив на величі цього дня: «В Назареті проживала подружня пара – Йоаким і Анна. Йоаким походив з покоління Юди, предком якого був цар Давида; Анна походила із священичого роду Аарона. В їхній сім’ї з’єдналось благословення помазанників-царів і первосвящеників. Однак до похилого віку у них не було дітей. Всі народи світу вважають народження дітей благословенням Божим для всіх рідних і друзів. Сім’я, в якій не було дітей, порівнювалась із погаслим сімейним вогнищем, де панував холод і темрява. Дім безплідних сімей був приречений на запустіння, бо його покинув Бог і там навіть подорожні не хотіли зупинятися на відпочинок. Все життя Йоаким і Анна молились про народження дитини і тому Діва Марія – це плід молитви Її батьків. Господь подарував їм дочку тоді, коли вони досягли похилого віку. Ось тому Йоаким і Анна дали обітницю посвятити свою дитину на служіння Богові. Обітниця полягала в тому, що дитину приводили в храм і там продовжувалось її виховання».

Також Преосвященний владика Василій підкреслив роль батьків у народженні та виховання дитини: «Бог дає наказ подружжю народжувати дітей і наповнювати землю. Він не позбавив цієї нагороди жінку навіть після гріхопадіння (пор. Бут. 3:16). Згідно Божого плану, жінці дарована здатність приносити життя в цей світ (пор. Бут. 3:20) і тому мама займає почесне місце в історії спасіння… Жінка – це глибоко продуманий Божий план. Кожна людина була зачата та народжена немовлям. Поява на світ нової людини – це найбільше чудо у світі. Союз двох люблячих сердець – це благословення Боже, а діти в шлюбі додають щастя, бо на світ з’являється нове життя. Дитина – дар і вінець подружнього життя, то справжнє диво і нагорода для люблячих батьків. «Діти спадщина Господня, плід утроби нагорода!» (Пс. 127:3). Саме так повинні сприймати вагітність майбутні мама й тато і дякувати Богу за цю велику милість. Батьки повинні готуватися до появи немовляти, щоб правильно виховувати та доглядати за дитиною і молитися про успішні та легкі пологи. Спільна молитва, сповідь та Святе Причастя допоможуть майбутнім родичам підготуватися до найвідповідальнішого моменту життя – народження дитини».

Пресслужба Коломийської єпархії

 


Новини єпархії