Преосвященний владика Василій молився Четверту частину Великого покаянного канону Андрея Критського у с. Шепарівці.

10 березня 2022 р. Б., Преосвященний владика Василій Івасюк молився Великий покаянний канон Андрея Критського у Церкві Пресвятої Трійці с. Шепарівці. Йому співслужив о. Олександр Федоришин, який є адміністратором парафії та нотарем трибуналу Коломийської єпархії.

Владика Василій, звернувшись до вірних, наголосив: «Ось і добіг кінця чудовий канон Андрея Критського. Це покаянний плач кожної людської душі, яка почала усвідомлювати величину свого гріха. Події, описані у каноні, торкаються нашого життя. Адже тут ми бачимо велич Божого милосердя та глибину людського покаяння. Тут ми бачимо гріх та дорогу до покаяння. Тут ми зустрічаємо біблійні особи: Адам та Єву, рай та гріхопадіння, патріарха Ноя та Потоп, Давида, Обіцяну Землю, Христа та Його Церкву. Наше життя показане кожному із нас, як частина великої, всеобіймаючої боротьби між Богом та силою темряви. І Бог перемагає цю темряву й дарує кожному із нас Своє милосердя та любов.

І у цей важкий для України час, коли ллються ріки крові, коли вмирають невинні діти та прості люди, кожен із нас бачить величину гріха. Кожен із нас нераз витер заплакані очі і у молитві склав руки, прохаючи Бога про такий бажаний мир та перемогу. Не переставаймо молитися, бо Господь показав нам дорогу спасіння. Він сьогодні чує наш плач та наші молитви і поспішає потішити, розрадити і дарувати мир. Він не залишив нас одних, але вселив у наші серця відвагу та мужність, безстрашність та звитягу. Молімося і скоро отримаємо перемогу та мир. Бог з нами. А, якщо Бог з нами, то хто проти нас?».  

Також Преосвященний владика Василій закликав приймати тимчасових переселенців, допомагати та любити їх, як Самого Христа. Бо вони переживають великі випробовування, адже ворог посягнув не тільки на їхнє житло, але й на їхні життя. А ми, як християни, повинні показати їм милосердя та любов, щоби вони у нас побачили тих правдивих Христових послідовників, які не тільки словами, але й ділами висвітлюють Божу істину.   

Вкінці о. Олександр подякував владиці Василію за спільну молитву й побажав усім миру й швидкої перемоги.

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії