Представники Коломийської єпархії взяли участь у святкуванні ювілею владики Івана Мартиняка

7 липня, у день Різдва пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Йоана, в Катедральному храмі Перемишля подячною Літургією було відзначено потрійний ювілей Високопреосвященного Архиєпископа Івана Мартиняка: 80-ліття від дня народження, 55-ліття священства і 30-ліття єпископської хіротонії.

Головні Служителі і співслужителі процесійно перейшли з приміщень Консисторії до Катедрального собору, де їх привітав парох о. митрат Богдан Степан – Протосинкел Перемисько-Варшавської Архиєпархії.

Очолив Боголужіння Ювілят – Високопреосвященніший Владика Іван у співслужінні з Архиєпископом і Митрополитом Іваном Баб’яком зі Словаччини, Єпископом Володимиром Ющаком – Єпархом Вроцлавсько-Ґданський, який виголосив гомілію. У святкуванні спільно з запрошеним духовенством із Польщі, України, Білорусії, Словаччини взяли участь представники Коломийської єпархії – владика Василій Івасюк та о. д-р Андрій Танасійчук.

На початку Літургії, після слів привітання гостей, о. митрат Богдан Степан зачитав привітальні грамоти для Владики Ювілята від Святішого Отця Франциска і Блаженнішого Святослава. У проповіді владика Володимир звернув увагу на життєвий і священичий шлях Владики Івана, а також важливість його єпископського служіння у відродженні  парафіяльного життя на цих землях.

По закінченню Богослужіння Владика Іван подякував кожному, хто був на його життєвій дорозі священичого і єпископського служіння, а також всім присутнім на сьогоднішньому святі. Свої вітання і  побажання склали делегації: Парафіяльної Ради, Школи ім. о. Маркіяна Шашкевича у Перемишлі, Марійської Дружини, Митрополичої Консисторії, Генеральний Консул України в Любліні Василь Павлюк, представники Воєводи і Маршалка Підкарпатського воєводства, представник Президента міста Перемишля і п. Роберт Хома з Дружиною. Закінчилися ювілейні святкування у греко-католицькому Катедральному храмі св. Івана Хрестителя у Перемишлі многоліттям і співом церковного гімну України “Боже великий, єдиний”.

Джерело: прес-служба Перемисько-Варшавської Архиєпархії


Новини єпархії