Представники Коломийської єпархії взяли участь у форумі молодіжних лідерів та поділились враженнями

“Не треба міняти структуру, треба міняти стосунки” – одна  із провідних думок, яка прозвучала на форумі молодіжних лідерів та душпастирств УГКЦ та РКЦ у Львові.

На форумі були присутні представники молодіжних християнських рухів, спільнот та організацій, а також душпастирі з різних єпархій УГКЦ  та дієцезій РКЦ. Коломийську єпархію, а зокрема комісію у справах молоді та волонтерський рух молоді при ній представляли голова комісії брат Августин-Іван ЧСВВ та секретар Марія Щербанюк.

Під час форуму розглядалося два важливих питання, які Церква ставить собі на сьогоднішній день по відношенню до молоді: “Якою є молодь, її потреби та очікування?” та “Як Церква відповідає на ці потреби?”

На ці та інші похідні з них теми, протягом трьох днів, учасники дискутували та намагалися дійти до єдиного висновку, який дасть можливість вирішити  дані проблеми.

Учасниками панельної дискусії були різні громадські та церковні діячі. До спільного обговорення як батько, який переживає проблеми своєї сім’ї, долучився Блаженіший Святослав Шевчук. Глава нашої Церкви по-особливому зацікавлений в розвитку молодіжного апостоляту і свідченням цього є його присутність на даних заходах.

В результаті учасники форуму підписали документ “Комюніке”, в якому представлена спільна думка молоді і душпастирств на поставлені запитання та чітко виставлені пропозиції молодіжних  лідерів до Церкви щодо їхньої діяльності. Як було зазначено Блаженішим Святославом, даний документ буде представлено Святішому Отцю Папі Франциску на Синоді, який відбудеться в жовтні цього року.

Варто зазначити найбільш влучну думку присутньої молоді: “Я не розумію чому виокремлюють – Церква і молодь. Адже я молодь і я Церква. Молодь і є частиною Церкви, молодь і є Церква”. А також :“не треба міняти структуру, треба міняти стосунки”, – як було зазначено учасником форуму.

На сьогоднішній день молодіжні лідери, всі як один, просять більшої довіри священників до їхньої діяльності. Над цією пропозицією наголошував  задуматися отцям Блаженіший. “Бути біля молоді”– саме так висловився Патріарх.

Ініціатива молоді велика, важлива тільки підтримка та надійна опора.

Автор: Марія Щербанюк, учасник форуму молодіжних лідерів
та душпастирств Української греко- та римо-католицької Церкви
Фото: Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ

Новини єпархії