Празник Христа Царя на Майзлях в Івано-Франківську

Свято Христа Царя було встановлене на початку ХХ століття, але люди розуміли, що Спаситель є Царем від заснування Церкви Христової. Месія був проголошений Царем ще при торжественному в’їзді в Єрусалим його мешканцями.

Сьогодні, 25 жовтня, з нагоди храмового празника Христа Царя, правлячий архиєрей Коломийської єпархії кир Василій Івасюк відвідав монашу обитель отців Василіян. Урочистості розпочалися з Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив владика Василій в співслужінні численого духовенства.

У своїй гомілії владика Василій звернувся до вірних такими словами: «Святе Письмо показує нам Христа Царя, який вже розіп’ятий керує людьми і не піддався на провокацію воїнів, які глузливо кричали: «Спаси себе самого» (Лк. 23:37). Ісус Христос руйнує фальшивий стереотип про царський сан, показуючи владу, яка базується на смиренні та любові».

Опісля Божественної Літургії всі процесійно вирушили до монашого дому, в якому владика Василій здійснив чин освячення музею, який був присвячений великій постаті для Василіянського чину – світлої пам’яті владики Софрона Дмитерка.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії