Похорон отця Михайла Годованця

Сьогодні, 6 вересня 2022 р. Б., в катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї відбувся похорон священнослужителя Коломийської єпархії – отця Михайла Годованця.

Заупокійну Літургію та Чин похорону очолив о. Роман Кіцелюк, протосинкел Коломийської єпархії, у співслужінні з о. Інокентієм Волошином, колишнім префектом Львівської духовної семінарії, ректором Київської Трьохсвятительської духовної семінарії о. Петром Жуком, численним духовенством Коломийської єпархії та отцями-однокурсниками новопреставленого ієрея Михайла.

Правлячий Архиєрей Коломийської єпархії, Кир Василій Івасюк, шле свої найпалкіші молитви за новопреставленого ієрея Михайла та обіймає своєю батьківською любов’ю й турботою дружину покійного, п. Ірину, та маленьких діточок. До молитов за новопреставленого ієрея приєднується і о. Богдан Прах, колишній ректор Львівської Духовної семінарії, який, на жаль не зміг приїхати, щоби розділити той невимовний біль втрати.

Звертаючи до присутніх, о. Петро Жук, однокурсник новопреставленого ієрея Михайла та ректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, сказав: «Сьогодні у цьому святому храмі ми хоронимо чудового священника. І у кожного із присутніх людей на очах сльози, котрі свідчать про пошану та любов до новопреставленого ієрея Михайла. Ми не хочемо змиритися із його смертю. Бо отець Михайло своїм життям проповідував Бога та Його святу любов. І нам є дуже сумно, бо ми прощаємося із чудовим священником, із прекрасною людиною, із люблячим чоловіком та відданим батьком. Нам сумно, але, коли ми вдивляємося у сутність життя отця Михайла, то віримо і знаємо, що сьогодні він перебуває у місці квітучому. Сьогодні він відійшов додому свого Батька, а нашого Небесного Отця. І складає подяку за дар свого життя та служіння. Від сьогодні він перебуває у вічній радості, у вічному щасті, у вічному блаженстві. Вічна пам’ять».

Вкінці Божественної Літургії о. Роман Кіцелюк, протосинкел Коломийської єпархії, пригадав семінарійні роки новопреставленого отця Михайла. Він зазначив: «Сьогодні ми живемо у світі, який постійно кудись біжить. Ми також перебуваємо у постійному русі. І так важко є знайти людину, котра б сказала, що їй вистачає часу на молитву, сім’ю, родину чи друзів. Навколо нас так багато різноманітних винаходів, а ми відчуваємо голод у спілкуванні та любові.

Сьогоднішній похорон застановляє нас зупинитися і глянути куди ми біжимо, куди йдемо. Сьогоднішній похорон зібрав усіх нас, щоби ми розділили біль та горе родини новопреставленого ієрея Михайла. Отець Михайло зібрав нас навколо себе, щоби усі ми відчули, як то важливо бути у спільноті. Як завдяки спільноті можна послужити, втерти сльози та підтримати. Сьогодні наша спільнота сумує та плаче, бо втратила доброго й ревного священника, чоловіка, батька та сина. Отець Михайло був добрим сім’янином, чоловіком сином, багатодітним батьком. Він був добрим товаришем, про це свідчить присутність його друзів, котрі з’їхалися так чисельно  з різних куточків України. Він був патріотом своєї Батьківщини, допомагав усім, чим тільки міг. І був завжди усміхненим та щирим, добрим та ніжним, чуйним та відвертим. Він дарував завжди радість своєю присутністю…».

Опісля відбувся обхід навколо храму з тілом новопреставленого ієрея Михайла. Й погребення на міському кладовищі, де присутні зі сльозами на очах опустили тіло покійного в могилу.

Вкінці погребення однокурсники отця Михайла заспівали пісню «Люблю Тебе, люблю Тебе, мій Боже».

Пресслужба Коломийської єпархії

Світлини: Микола Врубель


Новини єпархії