“Покаяння – це скарб зцілень людини Божою благодаттю”, – владика Василій у п’яту неділю Великого посту

У п’яту неділю Великого посту Церква вшановує пам’ять преподобної Марії Єгипетської і прославлення Божого милосердя. Цього дня Преосвященний владика Василій (Івасюк) відслужив Архиєрейську Божественну Літургію у с. Тюдів.

Для парафіяльної громади недільне богослужіння стало особливим ще й тому, що сьогодні було висвячено і призначено адміністратором храму о.Романа Бойчука.

Під час Літургії спільно з єпископом співслужив протопресвітер Косівський о.Роман Іванюлик та духовенство єпархії.

Звертаючись до вірних зі словом проповіді, владика розповів про земне життя Марії Єгипетської, яка з дванадцяти років жила в блуді. Одного разу в її житті стався випадок, коли вона через якусь незнану силу, не змогла переступити поріг храму. Тоді страх заставив її звернути з дороги гріховного життя. Жінка пішла до Йорданської пустелі, де 17 років молилася і просила прощення у Бога та людей.

“Сила Божої благодаті, бажання і розкаяння Марії показали людям переміну грішниці. Господь прийшов допомогти воскресити природу людини, притиснену гріхами, й оправдати розкаяного грішника. Приклад Марії Єгипетської показав людям, що не можна впадати в розпач і казати самому собі: “Я впав так низько, що мені вже немає прощення! Все загинуло і мою долю навіки вирішено!”. Ні! Добрий Пастир рятує з найбільшого упадку та робить вас прикрасою Церкви”, – сказав владика.

Продовжуючи тему навернення, кир Василій наголосив, що “покаяння – це  скарб зцілень людини Божою благодаттю“.

“Йдучи на Голгофу свого життя, людина повинна весь час оцінювати свої вчинки. Совість це – голос Божий. Починаючи робити якусь справу, ваше серце схвалює її, тоді сміливо виконуймо задумане. В іншому випадку, коли совість заперечує чи викликає поважний сумнів у задуманій вами справі, ніколи не починайте робити щось проти совісті. Бувають випадки, коли людина у злості каже: “Я тобі зроблю таке велике зло, що ти будеш мене довго пам’ятати”. Ніколи не робіть навмисне комусь погано, а навпаки, молімося робити собі і ближньому все на щастя! Дуже часто ми не можемо зробити якесь добро в силу слабкості характеру, боягузтва, малодушності, лінивства і багатьох інших причин. Натомість, без страху сміливо грішимо”, – настановляв проповідник.

Після Літургії та священничих свячень прозвучали взаємні подяки й привітання. По завершенню о.Роман уділив парафіянам своє перше священиче благословення.

Джерело: прес-служба єпархії


Новини єпархії