Початок Великого посту у катедральному соборі м. Коломиї

Вже традиційно у перший тиждень Великого посту з 11 до 14 березня у Коломийському катедральному соборі Преображення Христового було відслужено великий покаянний канон Андрея Критського з Повечір’ям за участю духовенства єпархії та вірних, які чисельно взяли участь у цьому покаянному богослужінні.

Канон Андрея Критського називається великим, оскільки він є найбільшим з усіх богослужбових канонів. Налічує близько 250 стихів, тоді як звичайні канони — близько 40 стихів. Великий покаянний канон є найбільш відомим із написаних святим Андреєм Критським. Він використовується під час Великого посту. У перший тиждень посту (з понеділка до четверга) на Повечір’ї читають частини канону, а повністю – у четвер п’ятого тижня на Утрені (у парафіяльній практиці служиться напередодні ввечері). Це є особливе покаянне богослужіння, яке служать один раз на рік. У його основі — діалог душі, що страждає та кається через безліч своїх прогрішень, із всемилостивим Богом, який єдиний може подати їй прощення. За словами глави УГКЦ блаженнішого Святослава “Покаянний канон Андрея Критського — це та велика сповідь, яка спонукає кожну людину з усієї глибини свого серця і душі прохати Всевишнього про милосердя та прощення. Проте не слід забувати, що отримати ці великі дари можна завдяки постійній праці над собою для здорового духовного життя”.

Стихири канону були виконані мелодійним переспівом священиків та співців катедрального хору “Світло Тавору” з поклонами духовенства та вірних.

На завершення відправ канону у п’ятницю 15 березня було відслужено також Хресну дорогу, присвячену сім’ї, у супроводі представників молодіжної вокальної формації “Просто неба” з міста Івано-Франківська.

Після відправи Канону та Хресної дороги, кожного вечора з понеділка до п’ятниці, вірні мали нагоду до особливої духовної поживи через великопосні науки, які також вже традиційно на запрошення парафії погодився провести отець Юрій Свищ, сотрудник парафії святих Володимира і Ольги м. Коломиї. Проповідник наголосив на важливості духовного розуміння Канону святого Андрея Критського, гріха, покаяння, посту та Святих Таїн.

Настоятель Собору Преображення Христового отець Володимир Білослудцев сердечно подякував отцю Юрію Свищу за вичерпні та глибоко духовні науки, а також молодому колективу вокальної формації “Просто неба” за професійний супровід Хресної дороги, подарувавши їм на знак подяки копії ікони Матері Божої Коломийської “Це Мати твоя”.

Запрошуємо всіх вірних парафії та зацікавлених гостей до активної участі у Великопосних богослужіннях нашої парафії, які є доброю нагодою, щоб плідно пройти цей благодатний час Великого посту та гідно підготуватися до світлого празника Воскресіння Христового.

Джерело: прес-служба катедрального Собору


Новини єпархії