Піша проща Надвірнянського деканату до Гошева

28-29 червня парафіяни сіл: Мирне, Назавизів, Пнів, Гвізд та міста Надвірної, відклавши всі свої щоденні клопоти та турботи, вирушили до Василіянського монастиря на Ясній Горі у Гошеві.

Проща розпочалась Святою Літургією у храмі свв. Петра і Павла, яку відслужив о. Василь Кугутяк, котрий і очолював прощу спільно з о. Василем Штангретом. Отримавши благословення, паломники (яких цього річ було 45), озброївшись вервицями, вирушили в дорогу. Під час прощі усі мали змогу посповідатися, спільно помолитися у своїх наміреннях, збагатитися духовно, поспівати релігійних пісень. Незважаючи на несприятливу погоду, холод, грім, блискавку та рясний дощ, усі, з вірою у серці та молитвою на устах, мужньо продовжували йти далі, підбадьорюючи один одного.

Першого дня подорожі паломники дійшли до села Вербівці, де їх гостино зустріли отець Іван Носик та його парафіяни, які з любов’ю виконали діла милосердя: спраглого напоїти, голодного нагодувати, подорожнього в дім прийняти, за що їм безмежна вдячність. Наступний день розпочався із Святої Літургії, під час якої прочани змогли приступити до Святої Тайни Євхаристії. Отець Іван поблагословив усіх на легку дорогу. Підкріпившись гарячим чаєм з канапками, прочани вирушили до своєї мети. Усі люди, які зустрічалися по дорозі, з приємним здивуванням спостерігали за прочанами, які, незважаючи на втому та погоду, продовжували йти, прославляючи Богородицю молитвами та піснями.

Подолавши чималу відстань та природні стихії, прочани прибули на Ясну Гору. Найперше перед чудотворною іконою помолилися молебень до Матері Божої, дякуючи за наснагу, витривалість та усі ласки, які посилає нам Бог. Опісля приклонилися до чудотворної ікони Божої Матері, отримали благословення через мирування та відправили Хресну дорогу.

Автор: Василь Гаврищук для прес-служби єпархії


Новини єпархії