Пасхальні Богослужіння в Катедральному соборі міста Коломиї

У Великодній ранок Христового Воскресіння, 02 травня 2021 р. Б., Преосвященний владика Василій Івасюк, очолив Пасхальні богослужіння у Катедральному соборі м. Коломиї. Єпископ, у співслужінні з чисельних духовенством своєї єпархії, очолив Надгробне, Пасхальну Утреню та Архиєрейську Божественну Літургію. Також сьогодні Владика Василій уділив дияконські свячення піддиякону В’ячеславу Ляшенку. Щиро вітаємо нового диякона й бажаємо йому плідного й ревного дияконського служіння.

Уже більше, як 2 000 років Христова Церква несе світу світло Істини, світло божественної любові, світло Вічності. Те саме світло, котре колись засяяло у гробі в день Христового Воскресіння.

Бо Христове Воскресіння – це подія вселенського масштабу, котра відноситься і до минулого, і до теперішнього, і до майбутнього, бо відбулася у конкретний час світової історії та в конкретній точці земної кулі.

Своїм Воскресінням Господь переміг двох найгрізніших ворогів людського життя: смерть та гріх. Ці два вороги людського роду народилися ще тоді, коли перші наші прародичі перестали бути рідними Богу, переступивши заповідь послуху своєму Творцю.

Христос Воскрес – ці два слова несуть для усіх нас прощення, спасіння та відкуплення. У цих двох словах – уся наша віра, надія, любов, все наше християнське життя. Цими двома словами зруйновані усі біди людства: смерть, гріх, зло, сила сатани, й дароване життя, блаженство та свобода.

У Великодньому Посланні владика Василій зазначив: «Воскресіння Христове – це фундамент віри і найважливіша перемога над всяким злом. Перемога Христа над смертю — це духовна і фізична реальність. Ісус дійсно воскрес тілом заради спасіння всіх людей. З Його воскресінням смерть втратила свій неминучий характер, а для тих, хто увірував у Христа, вона стала народженням у вічне життя і відкритими дверима до Небесного Царства… Нині ми покликані на цей великий празник віри, на велике торжество духу. Єдинородний Син Божий прийшов у світ, зазнав страждання і смерті від людей на хресті. Одначе, повелінням Небесного Отця підвівся із гробу і «Смерть поглинута перемогою» (ІКр.15:54)! Він воскрес — і радіє увесь Всесвіт! Господь зруйнував пекло і подолав владу диявола… Воскресіння – це найважливіша перемога над всяким злом, визволення і дар свободи, радість й особлива любов до всіх людей. Блаженніший Святослав сказав: «Не даймо нікому висміяти України, глумитися над кров’ю і стражданням нашого народу, який ціною власного життя виборює справжню свободу!»».

На завершення Богослужінь Владика Василій освятив Пахальні кошики та побажав присутнім Веселих Свят та непроминаючої Пасхальної радості.

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії

 

 


Новини єпархії