Парафіяльні волонтери Коломийської єпархії УГКЦ завершили перший модуль Соціально-освітньої волонтерської академії “СОВА”

Карітас Коломия уже понад 6 років активізовує розвиток соціального служіння в громадах нашої єпархії. Цьогоріч окрім традиційних зустрічей на парафіях благодійний фонд проводить навчальні тренінги для зростання волонтерів.

Соціально-освітня волонтерська академії “СОВА” розпочала свою діяльність у «Карітас Київ» в листопаді 2019 року. А вже наприкінці 2020-ого вона увійшла у «ТОП-100» кращих громадських ініціатив столиці. Опісля “СОВА” реалізовувалась у різних єпархіяльних осередках Карітас Україна. У грудні 2022 р. Б перший тренінг організував й Карітас Коломийської єпархії. 

“Діяльність соціально-освітня волонтерська академії “СОВА”  є підсиленням спроможності громад у яких ми реалізовуємо стратегію розвитку соціального служіння. За 6 років нашої діяльності це понад 40 парафій Коломийської єпархії УГКЦ. Волонтери більшості з цих громад виявили бажання навчатись в “СОВА”. Наразі це 70 активних парафіян з різних куточків Коломийської єпархії. Сподіваємось, що навчання допоможе їм реагувати на різноманітні соціальні виклики у себе на місцях”, – розповідає заступник директора Карітас Коломия о. Василь Латчук.

Школа діє за підтримки відділу Соціального служіння УГКЦ, Renovabis та CNEWA й ділиться на 3 модулі. У першому було 3 тренінги: духовні основи волонтерства, лідерство й командна робота. Перший тренінг “СОВА” відбувся у Гошівському монастирі, решту на базі Карітас Коломия. 

“Про духовні основи волонтерства учасникам “СОВА” розповів заступник директора о. Василь Латчук, лідерство – засновниця Інституту лідерства та управління УКУ, викладачка, психологиня Наталя Бордун, командотворення – Тарас Косар, тренер з командної взаємодії центру розвитку Перезавантаження. Мені дуже сподобалось, що волонтери з парафій, які приїхали до нас на навчання, були відкритими, готовими здобувати нові знання й у перші ж дні ділитись ними з іншими. Гарний приклад цього представники спільноти Різдва Пресвятої Богородиці с. Красна. Опісля закінчення першого модулю волонтери-учасники наступного ж дня (неділя) на катехизації розповіли про лідерство й провели в командотворчі ігри. Після цього ти розумієш, що працюєш не даремно”, – ділиться координаторка “СОВА” Іванка Федорак.

Навчання містить теоретичні та практичні заняття. У першому модулі відбулось 3 заняття, на учасників чекають ще 2 таких модулі. Учасники, які пройдуть 6 з 9 занять отримають сертифікат про проходження соціально-освітньої академії “СОВА”. Надалі волонтерів навчатимуть проектному циклу, PR-у, фандрейзингу, роботі з людьми, які перебувають у різних складних життєвих обставинах. 

“Неймовірно приємно бачити запалені очі людей, які горять змінювати свої спільноти через соціальне служіння. Вони знайомляться, починають дружити й планувати спільні ініціативи. Щоразу чую безліч позитивних відгуків й слів вдячності організаторам та партнерам “СОВА”. Це мене надихає”, – каже Христина Яковин, комунікаційниця Карітас Коломия.


Новини єпархії