Парафія Чуда Архистратига Михаїла м. Снятина відзначає своє потрійне свято

19 вересня 2022 р. Б. – в день, коли наша Церква згадує славне й величне Чудо Архистратига Михаїла, з благословення правлячого єпископа Коломийської єпархії, Кир Василія Івасюка, у місті Снятин відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський, Кир Володимир Війтишин, у співслужінні з владикою Йосафатом Мощичем, єпархом Чернівецької єпархії, о. Романом Кіцелюком, протосинкелом Коломийської єпархії та чисельним духовенством Коломийської єпархії.

У цей прекрасний день парафіяни храму Чуда Архистратига Михаїла м. Снятина, святкували потрійне свято: храмовий празник, 135-річчя освячення своєї святині та 35-ліття душпастирської праці митрофорного протопресвітера Теодора Оробця.

Святкування розпочалося із Акафиста до Святого Архистратига Михаїла та Утрені. Опісля парафіяни на подвір’ї свого храму сердечно та радісно зустрічали владик.

Роздумуючи над Божим Словом в часі проповіді, Владика Йосафат Мощич звернув особливу увагу на дар віри, який передається через слухання Божого Слова (Євангелія), через проповідь єпископа, священника та через Сім Святих Таїнств. Адже, рано чи пізніше, Ісус запитає нас, а де Ваша віра? Тому так важливо сьогодні вірити і  своєю вірою пришвидшувати, прискорювати час завершення нашої перемоги.

Владика Йосафат наголосив: «Нехай Святий Архистратиг Михаїл, який колись вчинив це Чудо в Хонах, направив воду в іншу сторону, по-особовому зберіг храм. Хай він сьогодні збереже храм нашої душі, нехай направить стріли ворожі в інше русло. Нехай Святий Архистратиг Михаїл сьогодні, так по-особовому дає відсіч всяким ворожим стрілам, які направили проти нас, проти нашого спасіння. Просімо сьогодні, Архистратиже Михаїле, своїм могутнім мечем віджени нечисть з нашої держави України, бо ти є покровителем також нашого міста Києва. Ти зберіг нашу столицю, збережи і всю нашу Україну. Молімося, щоб Господь Бог додав усім нам віри і, щоб Він сказав: «Віра твоя спасла тебе»».

Також Владика звернув увагу на те, що й сьогодні наші українські воїни в боротьбі за цілісність і незалежність України із бойовими прапорами тримають хоругви Богородиці і святого Архистратига Михаїла. Він сказав: «Маючи охорону від святого Архистратига Михаїла і святих ангелів, як наших заступників у повсякденному житті, молімося, благаючи їхньої допомоги для усіх тих, хто стоїть на сторожі нашого миру тут, на землі», – заохотив Архиєрей.

Вкінці Святої Літургії всі присутні помолилися за мир та спокій у нашій Батьківщині Україні.

На закінчення настоятель храму о. Теодор висловив подяку Владикам та всім присутнім за їхню участь в торжестві. Відтак Митрополит Володимир склав вітальні слова в адрес отця Теодора, дякуючи йому за ревну службу в Христовому виноградинку та бажаючи ще довгих літ плідної та невтомної душпастирської праці. Опісля протосинкел Коломийської єпархії о. Роман Кіцелюк зачитав вітальну грамоту від Архиєпископа і Митрополита Івано-Франківської Митрополії Кир Володимира Війтишина.

На завершення діти храму Чуда Святого Архистратига Михаїла УГКЦ м. Снятина привітали віршами і піснями єпископів, священників та усіх вірних з храмовим святом.

о. Михайло Луканюк  для пресслужби Коломийської єпархії


Новини єпархії