Паломництво на край світу *включено вартість авіаквитків (прямий переліт зі Львова)

Вартість: €730 + 200грн. *

* при реєстрації до 19.06.2019

 • 12.10.2019 – 20.10.2019
 • 9 днів
 • Країни: Іспанія, Португалія
 • Місця: Лісабон, Мадрид, Мис Рока, Порту, Сінтра, Сантьяго-де-Компостела, Толедо, Фатіма
 • Літаком
 • Виліт з Львів
 • Духівник: о.Михайло Городиський
 • Керівник: Василь Мікула

Контактні дані: 

 • о.Роман Кіцелюк
 • тел: 067 372 02 03
 • ел.адреса: romankitseliuk@gmail.com
 • м.Коломия, вул. І. Франка, 29

Чому паломництво до краю світу? Тут жодної філософії! Ми дійсно летимо на край світу! Хто з нами?

День 1. 12 жовтня
Прямий переліт Львів – Мадрид. Переїзд на ночівлю в готель в околицях Мадриду.

День 2. 13 жовтня
Сніданок. Екскурсія містом Толедо.

У минулому Толедо – це столиця Іспанії, тому тут знаходиться безліч пам’яток архітектури, чудові собори, виконані в стилях різних епох, вузькі вулички і безліч магазинчиків, парків і кафе. За довгий час свого існування, місто увібрало в себе і переплело кілька історій: християнську, іудейську та мусульманську, створивши, таким чином, унікальну і неповторну культуру всього народу. Зараз місто венсене до Світової спадщини ЮНЕСКО.
Переїзд до Лісабону. Ночівля.

День 3. 14 жовтня
Сніданок. Переїзд до Лісабону. Екскурсія в Лісабоні (центр).

Лісабон – одна з найкрасивіших та найтепліших столиць Європи. Місто перших географічних відкриттів та неймовірно смачних тістечок Паштел-де-ната.
Наприкінці вісімнадцятого століття місто було повністю зруйноване землетрусом, і його довелося відбудовувати з самого початку. Але й зараз, прогулюючись заплутаними вуличками міста, можна побачити безліч нагадувань про те, що тут колись була одна з найбільших морських імперій світу. Тут навіть звичайні житлові будинки привести в захват не менше, ніж який-небудь історичний архітектурний пам’ятник.

Літургія. Вежа Белем.

Вежа Белем – одна з найбільш значних пам’яток Лісабона. Розташована на правому березі річки Тежу, в місті Белем (Вифлеєм), де був колись пляж. Це ікона архітектури Мануела І. Згодом вежа втратила свою захисну функцію для берегів річки Тежу і від Філіппінської окупації старі комори поступилися в’язницям. У п’ятьох поверхах вежі, як і раніше, залишилися Кімната Губернатора (Сала ду Губирнадор), Зал Королів (Сала-душ-Рейш), Зал Суду (Сала ди Аудіенсіаш), Каплиця зі своїми особливостями склепіння шістнадцятого століття, і, нарешті, тераса на п’ятому поверсі.

Вільний час в Лісабоні або найбільший в Європі Океанаріум

Найцікавішою експозицією океанаріуму є велетенський резервуар-акваріум, площею у 1000 м2 та об’ємом у 5000 м3, із чотирма великими (49 м2) акриловими вітринами по боках, а також багатьма меншими вікнами, розташованими по всьому периметру акваріуму спеціально для того, аби привертати до нього якнайбільше уваги відвідувачів та зробити його постійною складовою виставкового простору. Його глибина становить 7 метрів, що дозволяє мешканцям пелагіалю плавати вище за тих, хто проживає й плаває ближче до дна, тим самим створюючи ілюзію відкритого океану. У цьому акваріумі зібрані морські тварини близько 100 видів з усього світу,зокрема — акули, скати, баракуди, групери та муренові.    

Ввечері пропонуємо піднятись на оглядовий майданчик, з якого відкривається неймовірна панорама міста – ліфт Санта Жушта.

Ліфт Санта Жушта ​​знаходиться в самому центрі Лісабона і пов’язує нижню вулицю Руа-ду-Кричу з площею Ларгу-ду-Карму нагорі. Офіційне відкриття Санта Жушта ​​відбулося в 1902 році, а в рік сторіччя підйомника в 2002 році ліфт Санта Жушта ​​був визнаний пам’яткою національного значення. Металева мереживна вежа ліфта в неоготичному стилі побудована за проектом Рауля Месньера дю Понсар, учня відомого вісм Ейфеля. Кабінки ліфта з дерева і латуні, з дзеркальними вставками, зберегли свій первісний вигляд. Кожна з двох кабін має 10 сидячих і 19 стоячих місць. Висота вежі 45 метрів, ліфт піднімається до оглядового майданчика на висоті 30 метрів, звідки можна вийти на площу Ларгу-ду-Карму по містку. На верхній майданчик ведуть гвинтові сходи. З цього майданчика відкривається панорама району Байша, з видом на площу Россиу, замок Св.Георгія, собор Се і річку Тежу.

Ночівля в готелі.

День 4. 15 жовтня
Сніданок. Переїзд до міста Сінтра. Екскурсія містом.

Сінтра – це одне з найкращих міст в Португалії, не дарма вона здавна була улюбленим місцем відпочинку португальських королів. У 1995 році місто оголосили спадщиною ЮНЕСКО, і щороку сюди приїжджають тисячі туристів. Сінтра входить в топ-3 найбільш людних місць в Португалії, нарівні з Лісабоном і Порту.

Літургія. Переїзд до Монастиря Капуцинів.

Монастир капуцинів (порт. Convento dos Capuchos) – католицький монастир в околицях португальського міста Сінтри. Заснований Алвару ді Каштру, сином ідальго Жуана ді Каштру в 1560 році. Згідно з легендою, Жуан ді Каштру, заблукавши під час полювання на оленя, зупинився на нічліг біля скель, де йому з’явився сон про необхідність побудувати християнський храм в цьому місці. Пізніше його син за останньою волею батька наказав заснувати монастир.
Перша громада складалася з 8 ченців-францисканців, найвідоміший – брат Оноріо – прожив згідно з легендою майже 100 років, останні 30 років років провівши в монастирі і займаючись самобичуванням.

 Переїзд до найзахіднішої точки Євразії – Мису Рока

Мис Рока (Cabo da Roka) – це частина суші, яка сильно врізається в воду, наче вдивляючись у безмежнысть Атлантичного океану. У народі це місце називають Мис Долі. Маяк, який височить на вершині скелі, служить дороговказом для кораблів, що борознять океани. Маяк Кабо да Рока повідомляє про те, що тут закінчується земля і починається океан, що це не лише найзахідніша точка  Португалії, а й усього європейського континенту. Тут – тільки сильний вітер, що збиває з ніг, високі скелі, об які розбиваються хвилі і безмежний простір океану. Кінець світу, далі одна вода.

Вільний час на Мисі. Переїзд до Фатіми на нічліг.

День 5. 16 жовтня
Сніданок. Ознайомлення з історією Марійного об’явлення у Фатімі.

13 травня 1917 року Матір Божа вперше з’явилася трьом пастушкам — Луції, Гіацинті і Франциску, що гнали на пасовище стадо овець. Пресвята Діва попросила дітей приходити на те ж місце 13-го числа кожного місяця. Передане їм послання містило заклик до покаяння за щоденно скоєні гріхи, до молитви на вервиці в тих же намірах і до посвячення світу Її Непорочному Серцю. При кожному відвідуванні найсолодша Діва наполягала на щоденній молитві на розарії.

Літургія. Екскурсія. Вільний час.Участь у процесії.
Переїзд на нічліг у Порту.

День 6. 17 жовтня
Сніданок. Екскурсія містом.

Порту – одне з найдавніших міст Європи, колишня столиця країни і нинішня столиця портвейну. Це жвавий промисловий центр, історична частина якого, постійно населена як мінімум з 4 століття, отримала від ЮНЕСКО статус об’єкту Всесвітньої спадщини в 1996 р .
Порту – це не лише вузькі вулички, що то піднімаються вгору, то стрімко опускаються донизу. Це місто стареньких трамваїв, що довозять прямісінько до океану. Місто червоних дахів, які складають враження, що це картина, а не реальне місто.

Факультативно старий трамвайчик до океану. Вільний час.

Переїзд на нічліг в Сантьяго-де-Компостела.

День 7. 18 жовтня
Сніданок. Екскурсія містом. Літургія. Вільний час.

З часів раннього середньовіччя місто є третьою католицькою святинею після Рима та Єрусалима. Цінність і важливість цьому місту надають в першу чергу поховані тут останки святого Якова. Серед міських споруд особливий інтерес представляє Сантьягський собор та два монастирі: Сан Мартін та Сан Пелайо. Відоме Сантьяго-де-Компостела шляхом св. Якова. Тисячі паломників з усього світу, з різних континентів здійснюють пішки цю паломницьку дорогу.

Переїзд на ночівлю в околицях Мадриду.

День 8. 19 жовтня
Сніданок. Переїзд до Мадриду. Екскурсія містом.

Мадрид – столиця та одне з найгарніших міст Іспанії. В місті багато храмів: Торре-де-Сан-Ніколас, Францисканський монастир Дескальсас-Реалес. Довгий час серед пам’яток Мадрида не було кафедрального собору, поки, нарешті, в 1993 році папа римський Іванн Павло II не освятив собор Санта-Марія-ла-Реаль-де-ла-Альмудена. Кафедральний собор Мадрида побудований на тому самому місці, де раніше стояла мавританська фортеця Маджіріт, від якої і пішла назва іспанської столиці.
Переїзд в аеропорт. Прямий переліт Мадрид – Львів.

День 9. 20 жовтня
Повернення до Львова вночі.

У вартість поїздки входить: прямий авіапереліт Львів – Мадрид, Мадрид – Львів; 7 нічлігів у готелях; 7 сніданків; переїзд автобусом єврокласу; супровід духівника та керівника групи; медичне страхування.

У вартість поїздки не входить: витрати на міський транспорт та оглядові екскурсії 40 євро; вхідні квитки в океанаріум, монастир капуцинів, оглядовий майданчик ліфту Санта Жушта, трамвай в Порту; можливе поселення в одномісному номері за додаткову оплату.

Паломницький центр залишає право змінювати програму паломництва без втрати значимості об’єктів.


Паломництва