Отець Роман Кіцелюк провів зустріч із семінаристами Івано-Франківської духовної семінарії

24 жовтня 2022 р. Б. в Івано-Франківській духовній семінарії імені священномученика Йосафата відбулася зустріч отця Романа Кіцелюка, протосинкела Коломийської єпархії, та о. Дмитра Щербатого, відповідального за студентів, із семінаристами, приналежними до Коломийської єпархії. На сьогоднішній день у семінарії навчаються 49 семінаристів.

Зустріч розпочалася зі спільної молитви. Спочатку вона проводилася із студентами-першокурсниками, яких налічується 12 осіб – рекордна кількість за усі роки. Опісля розмова відбулася із семінаристами 2-6 курсів.

Спілкуючись із семінаристами, о. Роман поділився із ними своїми знаннями, навичками та досвідом. Він наголосив  на важливості всебічної формації майбутніх священників, де молитва, навчання, дотримання семінарійного уставу в поєднанні з особистими зацікавленостями та приналежністю до різних семінарійних спільнот мають допомогти збудувати добрий фундамент для подальшого служіння. Окрім того було обговорено питання практики для студентів, окремим пунктом розглядалася можливість подальшого навчання студентів старших курсів, які хочуть продовжувати навчання на вищих студіях. Також отець-протосинкел заохочував до того, щоб семінаристи, по можливості, здобували додаткову освіту, що пізніше може стати надзвичайно корисним у їхньому служінні чи праці в різних єпархіальних структурах.

На завершення зустрічей о. Роман наголосив на тому, що Коломийська єпархія зараз має велику потребу в душпастирях і чекає на своїх студентів, а також запропонував розглянути для себе можливість стати капеланами для ЗСУ і вже готувати себе до такого служіння, оскільки в державі вже є прийнятий відповідний закон, а також звернути увагу на інші форми священичого служіння, які не пов’язані з працею на парафії, але в яких сучасне суспільство має велику потребу.

На завершення, кожен присутній міг поставити запитання, яке його цікавило і отримати вичерпну відповідь.

Пресслужба Коломийської єпархії

Фото: бр. Павло Гедзик

 


Новини єпархії