Освячення нового розпису в храмі с. Стецева

Вчора, 18 жовтня, єпарх Коломийський кир Василій Івасюк завітав до с. Стецева, де очолив Архиєрейську Божественну Літургію, опісля якої освятив новий розпис внутрішнього храму та святилища, а також Хресну Дорогу, яка була споруджена в центрі села.

«Слово «ікона» походить від грецького «εικων», що означає «образ» чи «портрет». У широкому розумінні іконами називаються будь-які зображення Христа Спасителя, Божої Матері, ангелів або святих, якщо вони не суперечать вченню Христової Церкви. Ікони свідчать про справжнє втілення Другої Особи у подобу людини. Історичну дійсність в іконі бачимо очами віри. Стіни Божих храмів прикрашають зображеннями, які називаємо стінописом. Тематика стінопису має бути взята зі Святого Письма, щоб у той спосіб зберегти святиню від всяких фантастичних малюнків. Стінопис Храму вірних наповнюють ікони чи епізоди зі Старого чи Нового Заповітів, а також постаті мучеників, святих дів, подвижників, які у свій час своїм життям свідчили відданість Христу-Богу. Особливістю наших галицьких храмів є те, що у цій частині ми можемо побачити національних героїв, релігійних провідників, новітніх мучеників, святителів, сповідників. У духовному розумінні храм вірних уособлює ту частину корабля спасіння, яка найбільше наповнена вірними. А наша участь у різного роду богослужіннях є передсмаком того блаженного життя, до якого покликане ціле людство», –  зазначив єпископ у своїй проповіді.

 

Опісля Літургії владика Василій освятив новий розпис в храмі, а опісля всі вірні процесійно вирушили в центр села, де була також освячена Хресна Дорога. На завершення, парох  храму с. Стецеви о.Іван Гаврилаш подякував всім жертводавцям та представникам влади за те спричинилися до спорудження цього місця.

 

Джерело: пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії