Освячення нового дзвону у с. Микуличин

14 листопада 2021 р. Б., з благословення правлячого Єпископа Коломийської Єпархії, Кир Василія Івасюка, в день храмового свята с. Микуличин, відбулося освячення нового дзвону.

 Особливим був цьогорічний празник для парафіян Церкви Пресвятої Трійці, бо вони взяли участь в урочистому освячені церковного дзвону. Після спільної Божественної Літургії, яку очолив о. Богдан Скірчук, декан Яремчанський у співслужінні із о. Григорієм Чибораком та духовенством деканату, опісля відбувся Чин благословення нового дзвону.

о. Богдан звернувся до вірних з повчальними словами про значення дзвонів і їх історичне походження: «У роки гоніння на Церкву Радянський Союз знищував не лише священиків, але й дзвонарів, паламарів, дяків. Існує народне передання, що дзвонарі народжувалися у Світлий тиждень.  Тоді кожному бажаючому дозволяли вдарити у дзвін, а дзвонар спостерігав, підказував і допомагав. У кого гарно виходило, того запрошували дзвонити надалі. Це вміння переходило із рук у руки від душі і до душі, від покоління до покоління. Цей дзвін, «Михаїл», який ми освятили сьогодні, уособлює собою «Голос Божий», котрий поливає землю та, згідно народного передання, вражає нечисту силу. Сила ж дзвону, його могутніх звуків приборкує грім, блискавки і очищує повітря. Мелодія дзвонів буде сповіщати кожному із нас та всім гостям нашого с. Микуличин про сумні і радісні хвилини життя».

Вкінці, зі щирими словами подяки звернувся о. Григорій до жертводавців: «Сьогоднішній день є історичний для нашої парафії с. Микуличин, бо дзвін «Михаїл», який ми освятили, придбаний за кошти наших вірних. Тому сьогодні усі, хто долучилися до його придбання, відчувають велику радість».

Пресслужба Коломийської єпархії


Новини єпархії