Обряд духовного усиновлення
05 Квітня 2019 - Новини єпархії
Духовне усиновлення — це молитва за дитину, якій загрожує смерть у лоні матері. Молитва триває дев’ять місяців і полягає у щоденному промовлянні однієї таємниці вервиці (один “Отче наш…”, десять “Богородице Діво…”, один “Слава Отцю…”), а також спеціальної молитви за дитину та її батьків. Можна також ще додати добровільну постанову: наприклад, частіше сповідатися і приймати Св. Причастя; постити на хлібі й воді в середу чи п’ятницю; допомагати нужденним.
Миряни, богопосвячені особи, чоловіки, жінки будь-якого віку, а навіть діти (вони повинні провадити цю молитву під опікою батьків), перед тим, як долучитися до молитви за ненароджених, складають урочисту присягу Духовного всиновлення. Звичайно це роблять в день Богородичного свята, наприклад, Благовіщення, Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, Різдва Пречистої Діви Марії та ін.
Після Св. Літургії:
Священик: Початок звичайний.
Священик: Господу помолімся.
Вірні: Господи, помилуй.
Священик читає молитву:
Милосердний Боже, просимо Тебе, щоб наші брати і сестри, які сьогодні бажають здійснити духовне усиновлення, отримали ласку витривалості і таким чином стали на захист життя зачатих, ще ненароджених дітей. Нехай Дух Святий повсякчасно супроводжує тих, хто буде складати присягу.
Пісня: “Царю Небесний…”
Священик виголошує духовну науку, потім звертається до тих, котрі складатимуть присягу:
Дорогі брати і сестри! Ви стаєте на захист людського життя, що лише пробуджується. Особливою молитвою ви допоможете Церкві в боротьбі з сатаною, що намовляє вбити зачату дитину. Нехай кожен із вас, слухаючи Святого Духа, який надихнув вас зробити цей духовний дар, захищає одну “свою” дитину; нехай затуляє її від рук убивць; нехай над кожною всиновленою дитиною буде ваша молитва, Св. Причастя, піст і пожертвування, щоб ви в цьому знаходили радість і силу і щодня складали через Ісуса Христа духовний дар — Духовне усиновлення.
Вірні запалюють свічки, а священик благословляє:
Прийміть Світло Христа. Нехай Світло Христа, Який воскрес у славі, розсіє темряву наших сердець і думок.
Прославляю Тебе, Отче, Господи неба і землі, що приховав ці речі від мудрих, а відкрив немовлятам. Так, Отче, оскільки такою була воля Твоя.
Починається складання присяги Духовного усиновлення зачатої дитини.
Священик читає фрагменти присяги, які кандидати голосно повторюють:
— Пресвята Діво, Богородице Маріє, всі Ангели і Святі!
—Ведений прагненням допомагати захищати ненароджених, постановляю і
присягаю,
—що від… (вказати число)
—в урочистість… (вказати)
—беру в Духовне усиновлення одну дитину,
—ім’я якої лише одному Богу відоме,
—щоб упродовж дев’яти місяців щодня молитися за врятування її життя
—та про праведне життя після народження.
—Цими молитвами будуть:
—одна таємниця Св. Вервиці,
—мої додаткові постанови,
—молитва, яку сьогодні вперше прочитаю:
Господи Ісусе Христе, за заступництвом Твоєї Матері Марії, яка породила Тебе з любов’ю, та за посередництвом святого Йосифа, який опікувався Тобою після народження, — прошу Тебе в наміренні цієї ненародженої дитини, яку я духовно всиновив (всиновила) і якій загрожує небезпека вбивства. Благаю покірно, дай батькам цієї дитини любов і відвагу, щоб вони зберегли життя своїй дитині, яке Ти сам у неї вдихнув. Амінь.
Священик: Господу помолімся.
Вірні: Господи помилуй.
Священик: Боже, Джерело життя і доброти, Ти послав Свого Єдинородного Сина, Слово Життя, вислухай наші прохання, а тих, котрі склали сьогодні присягу, благослови і допоможи їм ласкою Своєю виконати те, що обіцяли.