“Немає любові без хреста і без жертви”, – владика Василь Івасюк

Свято Воздвиження чесного і животворящого Хреста Господнього припадає на 27 вересня. Цього дня вірні вшановують хрест як головний символ християнства, а також дотримуються одноденного строгого посту. 

З нагоди храмового свята подячну молитву спільно зі священниками та парафіянами м. Надвірної підніс  єпископ Коломийський кир Василій Івасюк. У часі Архиєрейської Божественної Літургії владиці співслужили: парох храму о. Ігор Шліхутка, сотрудник о. Михайло Мільчаковський, ректор ІФДС о. Роман Микієвич, який прибув на запрошення єпископа, декан Пнівський о. Богдан Михайлина, декан Тлумацький о. Павло Дутчак та численне духовенство єпархії.

Звертаючись до парафіян зі словом проповіді,  кир Василій наголосив: “Справжня любов — це хрест. Немає любові без хреста і без жертви“.

Продовжуючи пояснювати значення свята проповідник звернув увагу на тому, що раніше хрест був знаряддям ганебної смерті, яку приймали засуджені розбійники та злочинці. “Однак, Господь дозволив себе розіп’ясти на хресті, освятив це дерево і воно стало знаряддям нашого спасіння. Жодна людська мудрість не здатна осягнути таку протирічиву таємницю хресної Жертви Спасителя”.

Наостанок владика зазначив: …слово про хрест (…) для нас, які спасаємося, це сила Божа” (1 Кор. 1:17-18, 23). Отже, таємниця хреста може бути зрозуміла тільки зі середини людської природи. Коли люди перестануть розуміти Бога і почнуть жити згідно своїх законів, тоді і настане кінець. Допоки для роду людського слово про хрест буде силою Божою, до того часу й спасатимуться люди. Хрест і воскресіння, так як радість і смуток у житті завжди йдуть разом”.

Святкове богослужіння завершилось мируванням, яке уділив всім присутнім владика Василій, а священники в той час звершили чин освячення води. Наостанок із повчальним словом про значення хреста до вірян звернувся ректор ІФДС о. Роман Микієвич.

Джерело: пресслужба єпархії


Новини єпархії