Нехай молитва лине до небес

7 червня гора Кливка, що в селі Чорний Потік на Надвірнянщині, озвалася багатолюдними голосами, заяскравіла розмаїтими вишиванками, сповнилася духом урочистої піднесеної молитви.

Вже вкотре на свято Євхаристії, або як називають в народі –Божого Тіла, християни УГКЦ Святих верховних апостолів Петра і Павла славлять нашого Господа просто неба, на одній із гір, що так велично здіймаються над селом.

Вершина, на якій відбулося цьогорічне Богослужіння – особлива, бо тут кілька років тому було споруджено Хресну дорогу. А ще цим святом започатковано сільську прощу в наміренні родин. Тому на урочистості, крім місцевих жителів, завітали гості із сусідніх сіл, представники влади, зокрема, голова Делятинської ОТГ Б. Клим’юк, староста села В. Шовгенюк, депутати селищної ради, дирекція Чорнопотоківського ліцею.

Парох села отець Любомир Мандзюк розпочав святкову відправу у церковному храмі Акафістом до Христа Чоловіколюбця за участю дитячого хору МХС “Віра”. Згодом до Богослужінь долучився церковний хор із села Павлівка, який в цей день традиційно бере участь у святкуваннях кілька років поспіль. Далі всі присутні процесійно з мощами Св. верховних апп. Петра і Павла вирушили молитовною ходою по Хресній дорозі, маючи змогу приступити водночас до Таїнства Сповіді.

На стаціях Хресної дороги, розмірковуючи над словами молитви, кожен задумався про велику жертву Ісуса Христа і своє призначення на землі. А на горі біля Господнього Гробу Святу Літургію відслужили присутні священики: отець Василь Сенько, парох с. Павлівка, отець Андрій Реґнер, співслужитель церкви Преображення ГНІХ м. Івано-Франківська та отець Любомир Мандзюк, настоятель місцевого храму.

Серцевиною та фундаментом Церкви, кульмінацією Служби Божої і життєдайним джерелом, звідки випливає вся сила, є Таїнство Причастя. Саме на цьому наголосив о. Василь Сенько у своїй проповіді, закликаючи вірних приступати до Святого Причастя достойно, тобто приймаючи тайну Покаяння, і якнайчастіше. Про те, чому треба причащатися, сказав сам Ісус Христос: “Хто Тіло Моє їсть і Кров Мою п’є, той має життя вічне, – і Я воскрешу його останнього дня” ( Ів. 6. 54).

Свято Пресвятої Євхаристії – це вшанування Тіла і Крові Христа, що мають головне значення в житті кожного християнина. Після Служби Божої і Суплікації відбулося освячення зілля та віночків з різних квітів і трав. Найкрасивішою традицією цього свята є хода, під час якої прийнято розкидати пелюстки троянд чи інших квітів.

Маленькі дівчатка у вишиванках та віночках рясно сипали пелюстки навколо Гробу Господнього, коли правилася Суплікація. Здебільшого вона є обов’язковою частиною Літургії на свято Євхаристії. Приємним і несподіваним подарунком на кінець став виступ малих хористів. Під орудою о. Любомира та вчителя християнської етики Ольги Сопилюк діти проникливо читали вірші, разом із священиком співали пісні на прославу Бога. Зачарувала своїм співом і гостя свята – начальник відділу культури Ямницької ОТГ Христина Попадинець, яка виконала пісні “Горить свіча” та “Галицька земля”.

Багато вражень, велику духовну користь, зустріч із цікавими людьми подарувало це свято. В такі хвилини життя віриться, що все буде в нас добре, що Бог вислухає кожну благаючу душу і проведе дорогою Любові, Миру і Щастя.

Автор: Леся Василишин для прес-служби єпархії


Новини єпархії